02.08.2018

Netflix “Hayvan Çiftliği” Romanını Uyarlıyor

“Bütün hayvanlar eşittir, ama bazı hayvanlar öbürlerinden daha eşittir”

George Orwell’in 17 Ağustos 1945’te ilk basımı yapan unutulmaz romanı Hayvan Çiftliği (Animal Farm), Netflix’de film oluyor.

Fabl tarzındaki bu siyasi hiciv romanı “Stalinizm”in bir eleştirisidir. Orwell, romanında SSCB’nin kuruluşundan itibaren meydana gelen önemli olayları kara mizah yoluyla ve mecazi bir dille anlatır.

Roman 1954’te animasyon, 1999’da da televizyon filmi olarak iki kez uyarlanmıştı. Şimdi de Netflix, romanın haklarını satına aldı ve filmi yönetmesi için de Andy Serkis ile anlaştı. Netflix, Serkis’in yeni filmi Mowgli‘nin haklarını da geçtiğimiz günlerde Warner Bros’tan satın almıştı.

The Imaginarium’un ortakları olan Serkis and Jonathan Cavendish aslında Hayvan Çiftliğini uyarlamayı daha önce de istiyorlardı. Hatta 2012’de de yapım haklarını satın almışlardı. Proje için “Orwell’in bu olağanüstü eserini uyarlayabileceğimiz bir platform bulduğumuz için çok mutluyum” diyen Serkis filmin yapımcılığını 6th & Idaho’dan Matt Reeves, Rafi Crohn ve Adam Kassan ile birlikte üstlenecek.

Bakalım George Orwell’in bu unutulmaz alegorik eseri Andy Serkis ile nasıl bir yol alacak…

Kaynak: deadline