01.04.2021

Netflix Knives Out’un Devam Filmlerinin Yayın Hakkını Satın Aldı

Netflix Buys 'Knives Out' Sequels for $450 Million - Variety

Netflix, rekor ücrete Daniel Craig’li Knives Out’un devam filmlerinin yayın hakkını satın aldı.

Netflix, Rion Johnson’ın yönettiği ve yazdığı Knives Out’un devam filmlerinin yayın haklarını satın aldı. Knives Out 2 ve 3 gelecek, başrolde Daniel Craig var.

Variety’nin kaynaklarına göre dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film yayın şirketi olan Netflix, Türkçeye “Bıçaklar Çekildi” olarak çevrilen 2019 yapımı bir polisiye komedi filmi olan Knives Out’un 2. ve 3. filminin yayın haklarını 450 milyon dolar gibi astronomik bir bedele satın aldı. Filmler, yönetmen Rian Johnson ve ilk dedektif hikayesinde unutulmaz bir şekilde bir araya gelen Daniel Craig’i yeniden bir araya getirecek.

İlk “Knives Out”, Media Rights Capital tarafından üretildi. Lionsgate tarafından dağıtıldı ve 40 milyon dolarlık bir bütçeyle 311.4 milyon dolar kazandı. Johnson, en iyi orijinal senaryo dalında Oscar’a aday gösterildi.

Film, Netflix’e akış alanında, özellikle de uluslararası cephede daha fazla rekabetle karşılaştığı için çarpıcı bir yeni film serisi veriyor. Son aylarda, Netflix’in hakimiyetine meydan okumak için HBO Max, Disney Plus ve Apple TV Plus gibi yeni rakipler ortaya çıktı. Bu, bir film dizisinin hakları için şimdiye kadar yapılmış en büyük anlaşmalardan biridir.

Craig, özel dedektif Benoit Blanc rolünü yeniden canlandıracak. Devam filmleri, Craig’e beş filmlik görevini James Bond olarak tamamlarken, COVID-19 nedeniyle sayısız gecikmenin ardından bu sonbaharda sinemalarda gösterime girecek olan “Ölmek İçin Zaman Yok” ile yeni bir film veriyor. Oyuncu, James Bond serisinin son devam filmlerinde 20 milyon dolar kazandı.

Johnson daha önce “Star Wars: The Last Jedi”, “Looper” ve “Brick” i yönetmişti. “Knives Out” u Agatha Christie tarzı bir whodunit olarak tasavvur etti. Variety ile 2019 röportajında ​​Johnson, “… birkaç yılda bir başka bir” Knives Out “yapmaktan heyecan duyacağını” söyledi.

Kaynak: Variety