16.03.2021

Netflix Lupin Ekibiyle Farklı Bir Projede Yeniden Bir Araya Geliyor

Netflix, Lupin Başrolü Omar Sy ve Yönetmeni Lous Leterrier ile Yeniden Bir Arada

Netflix, 2012 yapımı aksiyon komedisi On the Other Side of the Tracks’in devamı için “Lupin” yönetmeni Louis Leterrier (“Now You See Me”) ve başrolde Omar Sy (“The Intouchables”) ile yeniden bir araya geliyor.

Henüz adı belli olmayan film, 15 Mart’ta Paris’te çekime başladı ve aynı zamanda Fransız Alpleri’nde de çekilecek. 2022’de dünya çapında Netflix’te satışa sunulacak.

Stéphane Kazandjian’ın kaleme aldığı devam filminde Sy ve Laurent Lafitte (“Küçük Beyaz Yalanlar”) başrollerini Ousmane Diakité ve François Monge gibi çok farklı tarzlara, geçmişlere ve kariyerlere sahip iki polis olarak yeniden canlandıracak. Daha önce Sy ile birlikte “Samba” da rol alan Izïa Higelin de filmde yer alacak.

Netflix, George Kay (“Killing Eve”) tarafından oluşturulan, Leterrier’in ortak yönetmenliğini yaptığı ve Sy’nin ikonik Fransız beyefendi hırsızı Arsène Lupin’i canlandırdığı Gaumont yapımı “Lupin” ile büyük başarı elde etti. Fransız gizem gerilimi 8 Ocak’ta piyasaya sürüldüğünde, birçok bölgede hızla bir numaraya yükseldi ve ABD’de Netflix’in ilk 10’unu kıran ilk Fransız programı oldu. Birinci sezonun ikinci yarısı, bu yaz Netflix’te izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: Variety – Deadline