01.04.2021

Netflix Yapımı Matilda’nın Kadrosuna Yeni İsimler Katıldı

Stephen Graham, Andrea Riseboroug ve Sindhu Vee Matilda’nın Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Stephen Graham (“The Irishman”), Andrea Riseborough (“Luxor”) ve Sindhu Vee (“Feel Good”) Matthew Warchus’un (“Pride”) yönettiği müzikal uyarlaması, Netflix’in ve Sony Pictures’ın sevilen çocuk hikâyesi “Matilda”nın oyuncu kadrosuna katıldı.

Graham ve Riseborough, Bay ve Bayan Wormwood’u, Vee ise Bayan Phelps’i canlandıracak. Tony ve Olivier ödüllü müzikalin, 1988 yılında Roald Dahl’ın kitabına dayanan bir uyarlaması olan “Matilda”, keskin bir zihin ve canlı bir hayal gücüyle donanmış, değişmek için bir tavır almaya cesaret eden olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor.

Working Title Films’ten Eric Fellner ve Tim Bevan, The Roald Dahl Story Company’den Luke Kelly ve John Finn; aynı zamanda Netflix’in yapımcılığını üstlendiği film, TriStar Pictures’ın sinemalarda dağıtımını yapacağı İngiltere dışında Netflix tarafından dünya çapında dağıtılacak.

Dennis Kelly, Tim Minchin’in müzik ve sözlerinin yer aldığı Royal Shakespeare Company müzikalinden senaryoyu uyarladı.

“Matilda” daha önce 1996’da beyaz perdeye uyarlanmış; Danny DeVito’nun yönetmenliği ve Mara Wilson, Londra’da ve Broadway’de bir sahne müzikali olmadan önce başrolü oynamıştı.

Yönetmen Warchus, proje hakkında şunları söyledi:

 “Matilda”, köklü yıldızların yanı sıra yetenekli genç yeni gelenlerin yer aldığı ödüllü müzikal “Matilda” nın yaratıcı ve yeni bir yeniden anlatımı olacak. Bu sevilen ve güçlü hikayeyi dünyanın dört bir yanındaki yeni nesil hayranlara tanıtmayı dört gözle bekliyorum.”

Kaynak: Variety