17.10.2018

Netflix’den Gençlik Dizisi Elite’e 2. Sezon Onayı

Netflix, ikinci İspanyol dizisi Elite’in ikinci sezonunu onayladı

Carlos Montero ve Darío Madrona’nın yazdığı, Ramón Salazar ile Dani de la Orden’in yönettiği Elite, ikinci sezon onayını kaptı.

Gençlik ve suç unsurlarını bir araya getiren dizinin ilk sezonunda, işçi sınıfı ailelerden gelen üç genç, İspanya’nın en seçkin lisesinden burs kazanmış ancak sınıf arkadaşlarından biri ölü olarak bulunduğunda polis herkesi sorgudan geçirilmişti. Dizi de bu sorgu sürecini ele alırken geriye dönüşlerle bize gelişmeleri göstermişti.

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından işçi sınıfından üç çocuk da kısa süre önce Las Encinas’a kabul edilmiştir. Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın yol açtığı kusursuz fırtına ikinci sezonda da devam edecek.

İkinci sezonda yer alacak oyuncu kadrosunun henüz netlik kazanmadığını ve dizinin 2019’da yayında olacağını da belirtelim.