12.03.2021

Netflix’in Yeni Filmi, Kâğıttan Hayatlar Bugün Gösterimde

Haber: Ayça ÖZLEN

Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlendiği Kâğıttan Hayatlar filmi bugün Netflix’te izleyiciyle buluşmaya başladı

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul’un paylaştığı Kağıttan Hayatlar, kağıt toplayarak yaşamını sürdüren Mehmet’in terk edilmiş bir çocuk ile karşılaşmasını konu alıyor. 

Filmin Netflix tarafından paylaşılan sinopsisi şöyle:

İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kâğıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine sekiz yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

OGM Pictures tarafından hayata geçirilen filmin yönetmen koltuğunda “Ayla”, “Müslüm”, “Türk İşi Dondurma” gibi filmlere imza atan Can Ulkay yer alıyor. Filmin senaryosu ise “Behzat Ç. ” ile tanınan Ercan Mehmet Erdem’e ait.

Mart ayının başında Kâğıttan Hayatlar’ın fragmanı yayınlanmıştı. İzlemek için:

Kaynak: Netflix