18.03.2021

Netflix’te İzleyebileceğimiz Farklı Kategorilerden Oscar Adayı Filmler

9. CRIP CRAMP

En İyi Belgesel dalında Oscar’da adaylık kazanan Crip Camp, engelli gençlerin bulunduğu bir yaz kampında yaşananlara odaklanıyor. 1970’lerde geçen belgeselde, engelli gençler için düzenlenen bir yaz kampında, onların hayatının tamamen değişmesine neden olacak bir devrimin fitilinin ateşlenmesi ile birlikte yaşanalar gözler önüne seriliyor.

10. MY OCTOPUS TEACHER – AHTAPOTTAN ÖĞRENDİKLERİM

En İyi Belgesel dalında Oscar’a adaylık kazanmış My Octopus Teacher, bir yönetmenin Güney Afrika’da yosun ormanında yaşayan bir ahtapot ile sıra dışı bir dostluk kurmasını ve kendi dünyasının gizemlerini paylaşan bu hayvandan çok şey öğrenmesini konu alıyor.

11. DA 5 BLOODS

En İyi Özgün Müzik dalında Oscar’a adaylık kazanan Da 5 Bloods, Spike Lee’nin yönettiği ve senoryosunu Danny Bilson, Paul De Meo ve Kevin Willmott ile birlikte yazdığı 2020 yapımı Amerikan savaş dram filmi. Dört Afrikalı-Amerikalı Vietnamlı gazi, düşen takım liderlerinin kalıntılarını ve gömülü hazine vaadini bulmak için Vietnam’a geri döner. Bu kahramanlar, Vietnam Savaşı’nın ahlaksızlığının kalıcı yıkımlarıyla karşı karşıya kalırken, insanlık ve doğa güçleriyle savaşır.

12. THE LIFE AHEAD – ONCA YOKSULLUK VARKEN

Film soykırımdan sağ kurtulan ve Senegalli genç bir göçmenle bağ kuran bir kadının hikayesini konu ediniyor. Holokost’tan kurtulan Madame Rosa, İtalya’da bir bakımevi işletir. 12 yaşındaki Senagalli bir göçmen çocuk tarafından soyulan Rosa, çocuğu yanına alır ve zamanla onunla arasında farklı bir bağ oluşur. The Life Ahead, 2021 Oscar’ına En İyi Özgün Şarkı dalında adaylık kazanmıştır.

1234