04.06.2017

Nicolas Cage Yeniden Yönetmen Koltuğunda

İlk ve son yönetmenlik denemesini on dört yıl önce, hem gişede pek iş yapmayan hem de oldukça kötü eleştiriler alan, Sonny‘de gerçekleştiren Nicolas Cage, Joyce Carol Oates‘ın Rape: A Love Story kitabının uyarlamasıyla tekrar yönetmen koltuğuna geçiyor. Cage‘in başrolünü de üstleneceği filmin senaryosunu John Mankiewicz (House, House of Cards) yazacak.

Hikaye, 4 Temmuz kutlamalarında 12 yaşındaki Bethie’nin dedektif John Dromoor’un dikkatini çekmesiyle başlıyor. Bethie’nin annesi, Teena, dört vahşinin tecavüzüne uğramış ve ölüme terk edilmiştir. Agnes, torunu Bethie’ye ve annesine bakma görevini üstlenir ve kızını iyileştirir. Bu esnada tecavüzcüler kefaletle serbest kalmışlardır. Bethie’nin tanıklığı ve toplanan kanıtlar onları tekrar içeri tıkmak için yeterli olsa da adalet her zaman olması gerektiği gibi işlemez. Suçluların aileleri ülkenin en iyi savunma avukatı olan Jay Kirkpatrick’i tutar ve olayların seyri tamamen değişir.

Daha az provokatif olması amacıyla adı Vengeance: A Love Story olarak değiştirilen filmin çekimlerine 4 Nisan’da Atlanta’da başlanacak.

Haber: Busem Soydeğer
Kaynak: indiewire