21.10.2016

Nocturnal Animals’dan Fragman

nocturnal animals

Eski kocası tarafından yazılan bir kitabın taslağını okuyan bir kadın, hikayenin içine o kadar girer ki, çıktığı aile tatilinde başına gelen gerilim dolu olayları bu kitapla bağdaştırmaya başlar… şeklinde özetlenen hikâyesiyle bu yılın en çok beklenen filmleri arasında yer alan Nocturnal Animals‘dan nihayet fragman yayınlandı.

Austin Wright’ın “Tony and Susan” adlı kitabının uyarlaması olan Nocturnal Animals‘ı daha önceki filmi A Single Man (2009) ile harikalar yaratan Tom Ford yönetiyor. Aslında Ford, filmi hem yönetiyor hem de uyarlama senaryo kendisine ait. Yedi yıl sonra yeniden sinemaya dönen Tom Ford, filmin merakla beklenmesinin ilk sebebi. Ancak tek sebep Ford değil. Elbette ki  Jake Gyllenhaal, Armie Hammer, Amy Adams, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Michael Shannon gibi duyduğunuz an sizi heyecanlandıracak oyunculardan oluşan kadrosu bile sinemaseverlerini heyecanlandırmaya yeterli.

İlk gösterimini eylül başı Venedik ve Toronto film festivallerinde yapan Nocturnal Animals, izleyenlerden olumlu tepkiler aldı. 23 Kasım’da ABD’de kısıtlı gösterime çıkacak filmin geniş dağıtımı 9 Aralık. Türkiye vizyonu da 9 Aralık olarak görünüyor. Bu tarihler de filmi ödül sezonu için iddialı hale getiriyor.

Yeni Fragman