30.05.2017

Nokta – 22

Burnt

Burnt

Holidays (2016)

Her bir tatil dönemi ile ilgili ayrı bir korku senaryosu üretilmiş ve her birini farklı bir yönetmen ele almış. “Masters of Horror” serisinin Usta sayılamayacak insanlar tarafında çekilmiş versiyonları. Dikkate değer tek bölüm: St. Patricks Day.

The Invitation (2015)

Spoiler vermeden bu filmi yorumlamak oldukça zor. Dar mekan gerilimlerini ve Hitchcock filmlerini sevenlerin göz atmasında fayda var.

Burnt (2015)

Tıpkı kitaplı filmlere olduğu gibi yemekli filmlere de ilginç bir zaafım var. Jon Favreau’nun Chef’i (2014) ile keşfettiğim bu obur yanım Burnt’te de peşimi bırakmadı. Keyif aldığım bazı sahneler olduğunu itiraf etmeliyim ancak Favreau’nun yönetmenlik becerisi John Wells’te yok. Vasat altı senaryo da denkleme eklenince fast food gibi tüketilecek bir ürün ortaya çıkmış.

London Has Fallen (2016)

İlk filmin ardından daha ne kadar saçmalanabilir sorusunun cevabını vermek için koca koca adamlar üşenmeden devam filmi çekmişler. Morgan Freeman yeni villasının taksitlerini ödemek için perişan oluyor. Tarz hoşunuza gidiyorsa bunun yerine 24 dizisini tercih edin.