18.04.2019

O İş Bende

Haydar Işık’ın yönettiği O İş Bende filminin oyuncu kadrosunda Betizm, Nilay Toprak, Doğuş ile Nez Demir yer alıyor.

O İş Bende, 19 Nisan 2019’da vizyonda!

Mert Antalyalı varlıklı bir ailenin tek evladıdır. İstanbul da okuyan ve hayatta tek derdi kadınlar olan Mert, hayatı boyunca hiç çalışmamıştır. Disiplinli ve çalışkan babasının gönderdiği yüklü harçlıkla gününü gün etmektedir. Ta ki babasının verdiği hatır çekleri geri işlem görüp iflas edene kadar… Babasının iflasıyla Mert’in hayatı bir anda alt üst olur. Üstelik babası da felç geçirmiş hastanede yatmaktadır. Yapacak bir şeyi kalmayan Mert çaresiz Türkiye’ye döner.

Ömer kendi yöntemleriyle oteli kurtarmayı kafasına koyar. Çocukluk arkadaşı ve otelin eski yöneticisi olan Nilay, ne kadar karşı çıksa da yanına eski dostu Mansur’u da alan Ömer oteli çakallıkla kurtarmaya kararlıdır. İlk önce yan otelden kaçak elektrik alır, daha sonra da havuzu deniz suyuyla doldurur. Otelin içme suyunu tulumdan almaya kadar götürür işi Ömer. Artık aktif olan otelin tek eksiği müşteridir. Ömer ve Mansur onları da kendi yöntemleriyle bulurlar. Önce tur rehberlerinin flamalarının kopyalarını yaptırıp tur yolcularını otellerine çekerler. Ardından tur otobüsü şoförlerine rüşvet verirler. İşi başka otellerin lobisinden müşteri araklamaya kadar götürürler. Ve nihayet otel aktif hale gelir. Nilay dahil herkes bu durumdan oldukça memnundur.

Ama bu saadet çok sürmez önce elektrik, ardından sular ve bunların ardından da müşteriler gider. Mert işi eline yüzüne bulaştırmıştır. Çaresiz kalan Mert vadesi gelen çekleri nasıl ödeyeceğini düşünürken Serra’nın teklifiyle ikinci bir şok yaşar. Serra kendisiyle evlenmesi karşılığında Mert’in tüm borçlarını silmeyi teklif eder. Mert bu teklifi hiç düşünmeden reddeder.

Oteli nasıl kurtaracağını kara kara düşünen Mert, yardım için İstanbul da ki kız arkadaşlarından birisi arar. İstanbul da ki arkadaşı, bir arkadaşının güzellik yarışması için otel aramakta olduğunu söyleyip Mert’e yönlendirir. Bu oteli kurtarmak için büyük bir fırsattır. Her türlü numarayı yapan ekip, denetlemeyi geçer. Yarışma Mert’in otelinde yapılacaktır. Fakat bunu duyan Serra hiç bir şekilde boş durmaz. Ve İki otel arasında inanılmaz bir mücadele başlar.