22.09.2020

Ölmek İçin Zaman Yok’un Yeni Albümü Piyasaya Çıkıyor

Decca Records, Hans Zimmer’ın 25. James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok’un yeni albümünün cover parçasını piyasaya çıkarıyor ve albümün yeni çıkış tarihini 13 Kasım 2020 olarak duyurdu.

Film müziği albümünde Billie Eilish’in kardeşi Finneas O’Connell ile birlikte yazdığı, Eilish’in seslendirdiği ve BRIT ödüllerinde Hans Zimmer’ın çarpıcı performansının ardından piyasaya çıktığı hafta İngiltere Resmi Single Listesi’nde birinci sırada yer alan film şarkısı No Time To Die şarkısı da yer alacak. 18 yaşındaki Eilish’e prestijli Bond müziğini yapmaları görevi verilen Dame Shirley Bassey, Madonna, Adele ve Sam Smith gibi eşsiz şarkıcılar da eşlik ediyor.

James Bond Yapımcıları Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli şunları söylüyor: Hans ve ekibi Ölmek İçin Zaman yok filmine sıra dışı ve duygusal bir müzik yaptılar. Bu efsanevi besteciyle bugüne kadarki en iyi Bond filminin albümü için birlikte çalışmak bir ayrıcalıktı. Billie ve Finneas, 25. filmimiz için çok güçlü ve etkileyici bir şarkı yaptılar.”

Film müziğinin bestesinde Zimmer’a aynı zamanda albümün gitaristi olan Johnny Marr ve film müziği yapımcısı Steve Mazzaro da müzikleriyle eşlik ediyor. The Smiths’i kurduğundan bu yana müzisyen ve solo sanatçı olarak parıltılı bir kariyere sahip olan Marr, Zimmer’ın uzun soluklu iş ortaklarındandır. Los Angeles’ta bulunan Mazzaro ise Zimmer’la daha önce 2019’daki canlı aksiyon filmi Aslan Kral’da, canlı turnelerinde ve son olarak da Blake Lively ile Jude Law’ın da yer aldığı Rhythm Section filminin müziği için birlikte çalışmışlar.

Filmin yönetmeni Cary Joji Fukunaga şunları ekliyor: “Ölmek İçin Zaman Yok filminin müziğini Hans yaptığı için son derece heyecanlıyım. Bond müzikleri her zaman ikonik olmuştur ve Hans’ın Bond efsanesine dehasını ekleyişine şimdiden şahit oldum.”

Decca ayrıca 25. Bond filmini vizyona girişini kutlamak üzere Bond 25’i de piyasaya çıkaracak. Bu albümde sinema tarihinde neredeyse 60 yıl boyunca uzanan 25 ikonik filmin şarkısının yeni düzenlemeleri yer alacak. Albümde Kraliyet Flarmoni Orkestrası tarafından Abbey Road Stüdyolarında yeni kaydedilen From Russia With Love, Diamonds Are Forever, Live And Let Die, GoldenEye ve Die Another Day gibi şarkılar yer alacak.

EON Productions, Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM) ve Universal Pictures International’dan çıkan Ölmek İçin Zaman Yok filminin yönetmeni Cary Joji Fukunaga. Daniel Craig, beşinci kez James Bond rolünü canlandırıyor. Craig’e ayrıca önceki filmlerdeki rollerini yeniden canlandıran Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Jeffrey Wright, Léa Seydoux, Christoph Waltz ile kadroya yeni katılan Rami Malek, Lashana Lynch ve Ana de Armas eşlik ediyor.

Son dönemin en büyük gişe rekortmeni filmlerinin ödüllü film müziklerinin yapımcısı olan Zimmer, kalıcı bir film serisine sihirli dokunuşunu yapıyor ve yeni nesil hayranların keyif alacağı unutulmaz bir müzik dünyası yaratıyor. 

Ölmek İçin Zaman Yok, 13 Kasım 2020’de sinemalarda…