16.02.2018

Önemli Rolleri Geri Çeviren Oyuncular

Kimler hangi rollerde karşımıza çıkabilirdi? Bazı oyuncular öyle rolleri oynamayı reddetti ki duyunca inanamadık!

İşte Önemli Rolleri Geri Çeviren Oyuncular Listemiz:

Leonardo DiCaprio, The Basketball Diaries ile Paul Thomas Anderson’ın radarına girmişti ve yönetmen Boogie Nights filminde Dirk Diggler rolü için DiCaprio’yu istedi ama oyuncu Titanic için anlaşma yapmıştı ve bu teklifi geri çevirdi.

Matt Damon, Avatar filminde Jack Sully rolünü geri çevirdi. Oyuncu The Bourne Ultimatum ve The Green Zone filmleri arasında Avatar için vakit yaratamamıştı.

Julia Roberts The Blind Side filminde Leigh Anne Tuohy karakterini canlandırabilirdi ama istemedi. Rol Sandra Bullock’a gitti ve Bullock bu rolle hem Oscar kazandı hem de ertesi yıl Forbes’un en fazla kazanan oyuncular listesine girdi.

Roberts aynı zamanda Shakespeare in Love filminde Viola DeLesseps karakterini de geri çevirmiş bir oyuncu. Üstelik bu rol de Gwyneth Paltrow’a Oscar kazandırmıştı hatırlarsınız. Roberts’ın Shakespeare in Love filminden ayrılma sebebi, erkek başrolün Daniel Day-Lewis olmasını istemesi ancak bunun gerçekleşmemesi.

Tom Hanks, Jerry Maguire olarak karşımıza çıkabilirdi. Kendisine rolü neden geri çevirdiği sorulunca “Sanırım siz de filmi izlediğinizde o rolü Tom Cruise’dan başkasının oynayamayacağını görüyorsunuzdur” demişti. Sizce?

Hanks’in geri çevirdiği bir diğer major rol The Shawshank Redemption‘ın Andy Dufresne’i. O sıralarda Forrest Gump ile meşgul olan oyuncu bu rolü geri çevirdi.

Emily Blunt, Natasha Romanoff/Black Widow rolüyle Iron Man 2‘de karşımıza çıkabilirdi. Rolü geri çevirmesinin sebebi düşük ücretti.

Will Smith’in geri çevirdiği rol Neo. Yani Matrix’de Keanu Reeves yerine Will Smith’i izleyebilirdik.

Angelina Jolie, Gravity’de oynama teklifini reddetmiş. Dr. Ryan Stone rolü aslında Sandra Bullock’a geçmeden önce Natalie Portman’a da teklif edilmiş ancak Portman doğum yaptığı için rolü geri çevirmiş. Ne dersiniz, Sandra Bullock şansı denen bir şey mi var ki?

Sean Connery’yi Dr. Hannibal Lecter olarak izleyebilirdik eğer tecrübeli oyuncu The Silence of the Lambs filminde rol almayı geri çevirmeseymiş tabii. Aslında yönetmen Jonathan Demme’ın ilk tercihi Anthony Hopkins imiş ancak Sean Connery daha büyük bir star olduğu için ilk teklif Connery’ye götürülmüş, Connery rolü “çok fazla şiddet içermesi” sebebiyle reddedince Hopkins’in akıllara kazınan kompozisyonu ile buluşma şansını elde etttik.

Sean Connery bununla da kalmıyor büyük rolleri reddetme konusunda. Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf olmayı da reddetmiş biri kendisi.

Bir The Silence of the Lambs reddi de Michelle Pfeiffer’den. Oyuncu Clarice Starling rolünü Sean Connery ile aynı sebepten yani filmin içerdiği şiddet yönünden geri çevirmiş. Böylece Jodie Foster kendisi için açılan kapıdan girivermiş.

Mel Gibson’ın geri çevirdiği major rol Maximus yani Gladiator. Oyuncu rol için kendisini yaşlı gördüğünden rolü kabul etmemiş.

12