06.12.2017

Örümcek Ağındaki Kız’a Yeni Transfer

Ejderha Dövmeli Kız’ın devam filminde Daniel Craig’in yerine Borg/McEnroe filminin yıldızı oynuyor

Variety dergisi kaynaklarına göre, “Borg/McEnroe” filminde Bjorn Borg rolüyle ortaya çıkmasından sonra, Norveçli aktör Sverrir Gudnason, Sony’nin “Ejderha Dövmeli Kız”ın devam filmi olan “Örümcek Ağındaki Kız”da Mikael Blomquist rolüyle karşımıza çıkıyor.

2011 yılında İsveççeden sonra İngilizce olarak çekilen filmde Blomquist’in rolünü Daniel Craig oynuyordu. Gudnason filmde, Lisbeth Salander rolüyle Claire Foy, Salander’in ikiz kardeşi olarak “Blade Runner 2049” filminde rol alan Sylvia Hoek ve kötü karakter olarak karşımıza çıkan “The Square (Kare)” filminin yıldızı Claes Bang gibi isimlerin yanında yer alıyor. Sony Pictures Milenyum tanıtımının yeni bölümü ocak ayında Berlin ve Stockholm’de yapılmaya başlanacak. Film ise 19 Ekim 2018 tarihinde vizyona girecek.

Bu arada, stüdyo kadro hakkında hiçbir yorumda bulunmadı.

Filmin yönetmenliğini, 2016 yılının çok sevilen sürpriz filmi “Don’t Breathe”in yönetmenliğini de üstlenen Fede Alvarez yapacak.

Senaryo ise Alvarez ve Jay Basu ile ekip halinde çalışan Stevan Knight tarafından David Lagercrantz’ın çok satan romanından yola çıkılarak yazıldı. Amy Pascal ve Elizabeth Cantillon filmin yapım aşamasında Scott Rudin ve Yellow Bird’e eşlik edecekler.

Bu rol, “Borg/McEnroe” filminde rol arkadaşı Shia LaBeouf ile ortalığın tozunu attırdıktan sonra Gudnason’un en büyük rolü. Bu filmden önce Gudnason “The Serious Game” ve “The Circle” gibi bazı yabancı filmlerde rol aldı. Gudnason, Tavistock Wood Ajansı ile birlikte çalışıyor.

Haber: Burcu BERK
Kaynak: variety.com