03.06.2017

Oscar Bahisleri Açıldı

Oscar töreni yaklaştıkça, sinemaseverler “Acaba Leo bu yıl Oscar’ı alır mı?” demeye de başlarlar. Leonardo DiCaprio (The Revenant) “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar adaylığında Michael Fassbender (‘Steve Jobs’)’ ile yarışıyor. En güçlü iki aday olarak ikiliden Fassbander daha şanslı görünse de durum her an değişebilir.
Birkaç gün önce neredeyse tüm Hollywood Oscar Eksperleri (bu işten anlayan sinema kritikleri) tarafından kesinlikle Michael Fassbender (“Steve Jobs”) tartışmasız “kazanan” olacak deniyordu. Gel gör ki, son yapılan yoklamalara göre Yahoo, Variety, USA Today gibi ana medyanın sinema yazarlarından bir kısmı Leonardo DiCaprio tarafına geçmiş durumda. Yirmi bir Oscar eksperi arasında yapılan oylamada, on kişi Fassbender derken, altı kişi ‘kesin DiCaprio’ dedi.


Oscar’ın sevdiği yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu’nun Western tarzı “The Revenant” filmi ile bu yıl “yine” aday olan Di Caprio, önceki dört adaylığından da eli boş dönmüştü. Danny Boyle’un yönettiği, Apple’in efsanevi kurucusu Steve Jobs’un biyografik filminin yıldızı Fassbander hâlâ en güçlü aday gibi görünse de, Di Caprio gün geçtikçe şansını arttırıyor gibi gözüküyor.

Kaynak: imdb