03.06.2017

Oscar Kulisi: “Bridge of Spies”

Bridge of Spies yurtdışında Ekim 16 tarihinden beri gösterimde. Kritiklerden yüksek skorlar alan film, MetaCritic sitesinde 81 Rotten Tomatoes sitesinde ise %92 puanlama ile iddialı bir yapım olduğunu ıspatladı. Ayrıca filmin senaryosu ve prodüksiyonda yer alan isimler de, Akademi’nin sevdiği kriterlere uyuyor.

IMDB’nin ödül sezonunun gelmesi ile birlikte açtığı bahislerde, “Bridge of Spies” oldukça şanslı görülürken, eskiden Akademi üyesi olan fakat adını açıklamayan bir eleştirmen, “Bridge of Spies, En İyi Kadın Oyuncu kategorisi dışında her kategoride aday gösterilir ise hiç şaşırmayalım çünkü film gerçekten çok iyi” yorumunu yaptı.

Bridge of Spies 1960’lı yıllarda Berlin’de geçen ve gerçek hayattan uyarlanan güçlü senaryosu ile Akademi’nin aklını başından alacak gibi görünüyor. Soğuk Savaş dönemindeki bir ajan değişim hikâyesi olan filmin senaryosunu on üç Oscar adaylığı, dört Oscar heykelciği olan Joel ve Ethan Coen yazdı. Başrolde beş Oscar adaylığı ve iki Oscar ödülü olan Tom Hanks‘in oynadığı filmi yöneten kişi ise, on beş kez aday olup, bunlardan 3 tanesinden ödül alarak dönmüş ünlü yönetmen Steven Spielberg,

Heyecan ile bekliyoruz!

Kaynak : Gold Derby