17.11.2016

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija Origin of Evil )

Mike Flanagan’ın yönettiği, oyuncu kadrosunda Elizabeth Reaser, Lulu Wilson, Annalise Basso ve Henry Thomas’ın yer aldığı  Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija Origin of Evil) 18 Kasım 2016’da vizyona giriyor.

Hiçbir zaman sadece bir oyun değildi !

Bu Cadılar Bayramı’nda izleyicileri tekrar ruh çağırma tahtasına davet eden Platinum Dunes ve Blumhouse’dan Universal Pictures’ın Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija Origin of Evil) filmi, 2014 yılının bir numarayla açılış yapan hit filminin devamında dehşet verici yeni bir hikaye anlatıyor.

1967’de Los Angeles’ta bekar bir anne olan Alice Zander (ELIZABETH REASER) sahte ruh çağırma işini desteklemek ve bilmeden evine benzersiz bir kötülüğü davet eden yeni bir numara ekler. Merhametsiz ruh küçük kızı Doris’i (LULU WILSON) ele geçirdiğinde bu küçük aile, kızı kurtarmak ve kendisini ele geçireni öbür tarafa geri göndermek için akla gelmez korkularla yüzleşir.

Kocasının ölümünden bir buçuk yıl kadar sonra, finansal olarak çıkmazda olan Alice, kendini 15 yaşındaki kızı Paulina (“Lina”) (ANNALISE BASSO) ile 9 yaşındaki Doris’i tek başına yetiştirirken bulur.

Ödenmeyen faturaların artmasıyla birlikte Alice, numarasını süslemek ve müşterilerinin dikkatini çekmek için bir ruh çağırma tahtası satın alır. Ama oyunu evine getirdiği anda garip şeyler olmaya başlar; açıklanamayan sesler, gündüz kabusları ve en rahatsız edici olan da Doris’in babası da dahil olmak üzere ölülerle iletişim kurmaya başlamasıdır.

Başta, bu keşifler bir üstünlük gibi görünür. Alice’in işi gelişir ve müşteriler, ölmüşleriyle bağ kurarak rahatlarlar. Tabi evin gerçek tarihi ortaya çıkana dek. Yıllar önce, çılgın bir cerrah, aynı çatı altında akıl hastaları üzerinde tuhaf deneyler yapmıştır. Şimdi ıstırap çığlıklarının duyulması için işkence görenlerden biri Doris’i ele geçirmiştir.

Kızların okul müdürü Peder Tom’un (HENRY THOMAS), Alice’in ailesi için duyduğu derin endişeler olayı soruşturmasına neden olur. Ama dördü de Tom’u rahipliğinin bile başa çıkamayacağı doğaüstü bir güçle (DOUG JONES)  karşılaştıklarında portalı açan ruhların ölümcül bir savaş gerçekleştirmeden kapatma niyetleri olmadığını anlarlar.