07.08.2018

Oyuncuların Kariyerlerini Bitiren Filmler

Halle Berry - Catwoman

Oscar sahibi bir oyuncu için kariyerinden ödün vermek kolay değildir, ancak Berry birbiri ardına korkunç yapımlarda yer alarak yavaşça dibi boyladı. Bunlardan en dikkat çekeni 2004 yapımı Catwoman. Bu kedi-kahraman Berry’nin kariyeri için pek hayırlı olmadı. Aynı dönemlerde bir başka süper kahraman filmi X-Men’deki Storm rolü de Berry’nin ayakta kalmasına yardımcı olmadı. İronik bir şekilde, her filmde ekran süresi giderek kısaldı.

Hayden Christensen - Star Wars 

Genç Anakin Skywalker rolünü kapması Hayden Christensen ve devam edecek kariyeri için büyük bir şans gibi görünüyordu. Ama oyuncu bu şanstan yararlanmayı beceremedi. Revenge of the Sith’in ardından onu büyük diyebileceğimiz bir rolde izlemedik. İzle, unut filmlerden olan Jumper ve Awake’de oynadığı başrollerse bir Star Wars oyuncusunun kariyerine yakışan işler değildi.

 

Brandon Routh - Superman Returns

Herkes Superman Returns yıldızından büyük işler yapmasını bekliyordu. Ancak 2006’da vizyona giren film hem eleştirmenlerden hem de fanlardan korkunç tepkiler aldı. Sorun oyuncu seçimlerinde değil, filmin çok kötü olmasıydı. Filmde elinden geleni yapmasına rağmen o günden beri büyük bir rolle karşımıza çıkamayan Brandon Routh, kariyerinin odağını televizyona çevirmiş gibi görünüyor.

 

Cuba Gooding Jr. - Boat Trip

Karşınızda 2002’de Boat Trip filminde oynamak gibi bir hata yapmadan önce çok sevilen bir aktör ve heyecanlı bir kariyeri olan Cuba Gooding Jr. Bu fiyaskodan sonra beyaz perdede doğru dürüst rol bulmakta zorlanan oyuncu, kariyerini televizyon dizileriyle ayakta tutmaya çabalıyor.

Eddie Murphy - The Adventures of Pluto Nash

80’ler ve 90’ların komedi yıldızı Eddie Murphy, Shrek’e kadar (Shrek serisi de dahil) dokunduğunu altına çeviren bir para makinesiydi. Ay’da bir bar sahibini oynadığı (film gelecekte geçiyor elbette) The Adventures of Pluto Nash’den sonra, Murphy çekiciliğini ve rol seçme kabiliyetini kaybetmiş gibi görünüyor. Murphy fanları, çekileceği duyurulan Beverly Hills Cop’un devam filminin aktörün “geri dönüşü” olmasını umuyor.

Chris O’Donnell - Batman & Robin

Scent of a Woman ve School Ties filmleriyle beğeni kazanan Chris O’Donell, 1997’de Batman ve Robin’de yer alarak resmen kendi bacağına sıkmış oldu (Kabus 1995’te Batman Forever’la başlamıştı). Film herkesin üstünde hemfikir olduğu bir tren enkazıydı. O zamandan beri, NCIS: Los Angeles’daki gibi, televizyonda risksiz rollerde karşımıza çıkan oyuncu, Robin rolüyle olası muhteşem bir kariyeri başlamadan bitirmiş oldu.

Çeviri: Busem Soydeğer
Kaynak: deemclub