05.05.2021

Paul Verhoeven İmzalı Benedetta 74. Cannes Film Festivali’nde

74. Cannes Film Festivali’nde Prömiyer Yapacak Benedetta’dan Afiş ve Fragman

Paul Verhoeven’ın yıkıcı dönem gerilimi “Benedetta” nın afişi ve fragmanı yayınlandı. Film, 9 Temmuz’da gerçekleşecek 74. Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak ve aynı gün Fransız sinemalarında da gösterime girecek.

Başlangıçta filmin 2019 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapacağı bildirilmiş olsa da Pathé, 14 Ocak 2019’da gösterimin 2020’ye kadar ertelendiğini duyurmuştu. Bununla birlikte, salgın nedeniyle filmin prömiyerinin nerede yapılacağı da merak ediliyordu. Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nin iptal edilmesinin ardından filmin gösterimi tekrar 2021’e ertelendi ve yaklaşık 1 saat önce filmin satış haklarına sahip Pathe Films, Benedetta’nın prömiyerinin 9 Temmuz’da gerçekleşecek 74. Cannes Film Festivali’nde gerçekleşeceğini duyurdu. Filmden bir afiş ve fragman da yayınlandı.

74. Cannes Film Festivali’nde Annette ve  The French Dispatch ile Palme d’Or için yarışacak Benedetta için yayınlanan ilk fragmanı ve afişi aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Benedetta: Yıkıcı Dönem Gerilimi

Gerçek olaylardan esinlenen “Benedetta” bir İtalyan manastırına katılan ve başka bir kadınla aşk ilişkisi başlatan 17. yüzyılda rahibe Benedetta Carlini’yi canlandıran Virginie Efira’nın oynadığı yeni bir Fransız ve Hollanda biyografik drama filmi. Film, Judith C. Brown’ın 1986 yılında yazdığı Immodest Acts: The Life of a Lesbian Nun in Renaissance Italy kitabına dayanıyor.

“Benedetta” Verhoeven’in 2016 yılında Cannes’da yarışan, Oscar’a aday gösterilen ve yıldızı Isabelle Huppert’e en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre kazandıran “Elle” nin devamı niteliğindedir.

Filmin oyuncu kadrosunda Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson ve Olivier Rabourdin yer alıyor.

Cannes Film Festivali 27 Mayıs’ta Resmi Seçkisini açıklayacak. Festival, 6 Temmuz’da Leos Carax’ın Adam Driver ve Marion Cotillard ile bir müzikal romantizm olan “Annette” filminin dünya prömiyeriyle başlayacak.