25.03.2021

Pedro Almodovar Madres paralelas’ın Çekimlerine Başladı

Resim

Madres paralelas’ın çekimleri başladı.

Bugün Madrid setinde çekilen çekimin ilk fotoğrafında Penelope Cruz ve Israel Elejalde başrolde.

Birkaç haftalık provaların ardından, Pedro Almodóvar’ın yeni filmi Madres paralelas çekimleri nihayet Madrid’de başladı. Haber, filmin yapımcısı olan Pedro Almodóvar’ın kardeşi Agustín tarafından Twitter’da doğrulandı.

Almodóvar, geçtiğimiz yıl haziran ayında İspanyol basın ajansı EFE’ye verdiği demeçte, Madres paralelas’ın konusunun aynı gün doğum yapan iki annenin çocuklarının ilk iki yılındaki paralel yaşamlarını izlediğini söyledi ve filmin yoğun bir dramı barındırdığı ekledi. Yoğun dram, anneliğin ilk iki yılını takiben üç belirli kadına odaklanacak ve her kadının kendine özgü bir hikâyesi olacak.

Almodóvar, geçtiğimiz günlerde film hakkında bir basın ajansına konuştu:

”Madres paralelas ile kadın evrenine, anneliğe, aileye dönüyorum. Ataların ve torunların öneminden bahsediyorum. Hafızanın kaçınılmaz varlığı. Benim filmografimde pek çok anne var, bu hikayenin parçası olanlar çok farklı. Anlatıcı olarak şu anda kusurlu anneler bana daha çok ilham veriyor. Madres paralelas, yoğun bir dram olacak ya da öyle umuyorum.”

Penélope Cruz, Aitana Sánchez Gijón ve genç oyuncu Milena Smit filmde üç kadını canlandıracak ve ana erkek karakter olarak Israel Elejalde onlara eşlik edecek.

Çekimlerine başlanan filmin vizyon tarihi henüz belirsiz.

Kaynak: Agustin Almodóvar Twitter, Variety