03.06.2017

Peter Jackson’dan The Hobbit Açıklamaları

Peter Jackson: “The Hobbit’te ne yaptığımız konusunda hiçbir fikrim yoktu.”

Peter Jackson’ın “The Hobbit” üçlemesiyle hayal kırıklığına uğrayan Orta-Dünya hayranları, haklı hissetmeye hazırlanın. Yönetmen Peter Jackson, başarılı “Lord of the Rings” üçlemesinin devam filmleri “The Hobbit”in bitmemiş senaryolarla ve hazırlık yapılmadan çekildiğini itiraf etti.

“Hobbit: The Battle of Five Armies”in DVD’deki kamera arkası görüntülerine konuşan Jackson’a göre problem, Guillermo del Toro’nun projeyi çekimlerden önce bırakmasıydı. “Saatleri bir buçuk yıl geriye alamadık. Bana çekeceğim filmi tasarlamak için bir buçuk yıl gerekti, çünkü benim yapmaya çalıştığım şey del Toro’nun yapmaya çalıştığı şeyden farklıydı.” diyen Jackson, sözlerine “Geriye dönmemiz imkansızdı, imkansızlığım bir sonucu olarak da, çoğu sahne için hiçbir hazırlık yapmadan filmi çekmeye başladım.” diye devam etti.

Jackson’ın diğer açıklamaları şöyle; “Bu karışık savaş sahnesini için bize çekimlerden önce sadece 2 ay verildi, stüdyoyla konuşmaları için prodüktörlerimiz Zane ve Carol’a gittim. Onlara ‘Şu an ne yaptığım konusunda hiçbir fikrim yok, çünkü elimde storyboard’lar* yok. Elimizde olanlarla 3 ay boyunca hazırlanıp bu savaş sahnesini çekmek yerine, madem neden erken bitirmiyoruz’ dedim.”

“Bana zihnimi boşatmak için izin verildi. Aslında biraz sessizce oturdum ve çekeceğimiz bu savaş sahnesi için ilham gelmesini bekleyip sonra da hızlıca hepsini bir araya getirmeye başladım.”

*storyboard: çekimlerden önce kağıda çizilen sahneler. 

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: THR