06.10.2016

Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon)

David Lowery’nin yönetmenliğini yaptığı, oyuncu kadrosunda Oakes Fegley, Oona Laurence, Bryce Dallas Howard ile Robert Redford’un yer aldığı  Pete ve Ejderhası ( Pete’s Dragon ) 07 Ekim 2016 tarihinde vizyona giriyor.

Yaşlı ahşap oymacısı Bay Meacham (Robert Redford) yıllar boyu huzurlu Millhaven kasabasının çocuklarını Kuzeybatı Pasifik’in ormanlarının derinliklerinde yaşayan acımasız ejderha hikâyeleriyle neşelendirmiştir. Tam da bu ormanlarda orman bekçiliği yapan kızı Grace (Bryce Dallas Howard) için bu hikâyeler masaldan öteye geçmemektedir… Ta ki Pete’le  (Oakes Fegley) tanışana dek. Pete bir ailesi veya evi olmayan 10 yaşında gizemli bir çocuktur ve ormanda Elliot isimli devasa, yeşil bir ejderha yaşadığını iddia eder. Elliot’ın tanımları ise garip bir şekilde Bay Meacham’ın hikâyelerindeki konuşan ejderhaya benzemektedir.

Disney’in sevilen bir filmi olan “Pete ve Ejderhası”ın yeniden uyarlaması

Grace yavaşça Pete’in güvenini kazanmaya başladıkça gözlerini bu ormanın ötesinde bir hayat olabileceğine açmış ve Pete’in varlığı da Grace’in kendi hayatını ve yerel bir kereste fabrikası sahibi olan Jack (Wes Bentley) ile olan ilişkisini gözden geçirmesine sebep olmuştur. Jack Grace’in çevredeki ormanları inceleme ve koruma çabalarını desteklemek ister ancak bu dostluğu kendine fayda sağlayacak biçimde tutmaya çalışır ve bu da aralarında bir mesafe açar.

Pete’in ormandaki Elliot’la yaşadığı huzurlu hayatı tehlikeye girince Grace, Jack’in 11 yaşındaki kızı Natalie’nin (Oona Laurence) yardımıyla bu ejderhayla ilgili gerçeği ortaya çıkarmaya ve Pete’in nerden geldiğini ve nereye ait olduğunu bulmaya karar verir. Disney’in sevilen bir filmi olan “Pete ve Ejderhası”ın yeniden uyarlaması olan   Pete ve Ejderhası ( Pete’s Dragon ) Lowery & Toby Halbrooks’un senaryosundan uyarlandı film için Malcolm Marmorstein’in senaryosu esas alındı ve yapımcılığını p.g.a., Jim Whitaker üstlenirken baş yapımcılığını da Barrie M. Osborne üstlendi.

Pete’s Dragon