03.05.2021

Post-Dark Havası Yaratan 1899’dan İlk Tanıtım Fragmanı

Post-Dark etkisi yaratacak 1899’dan ilk fragman

Dark’ın yaratıcıları olarak tanıdığımız Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın post-Dark havası yaratacak yeni dizisi 1899’dan ilk tanıtım fragmanı ve görseli yayınlandı.

Sadece Almanya’da değil dünya çapında bir hit olarak kabul edilen gizem dizisi Dark, Aralık 2017’de Netflix’te izleyiciyle buluştu. Son derece karmaşık yapısıyla ve heyecan verici anlatımıyla küresel bir hayran kitlesi oluşturan dizi, geçtiğimiz sene Haziran ayında 3. sezonuyla ekranlara veda etti. Dizinin yaratıcılarından Baran bo Odar, kişisel Instagram hesabında post Dark etkisi yaratacak yeni proje 1899 için çekimlerin başladığını duyurdu. Paylaştığı gönderide Odar, ”Bugün yeni bir yolculuk başlıyor. Yeni bir aile ile yeni bir macera. Güzel oyuncu kadromuzu sunmaktan gurur duyuyoruz ve bu yeni ses teknolojisini kullanmaktan heyecan duyuyoruz. Netflix için bir sonraki 1899 gizem dizimizi çekmeye başlıyoruz ve size nihai sonucu göstermek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Avrupa’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne giden bir göçmen gemisinde geçen iddialı bir dönem gizemi olan 1899, farklı kökenlerden yolculuk yapan insanların umutlu yolculuğunu merkezine alıyor. Yurt dışında farklı bir gelecek hayal eden yolcuların yolculukları açık denizde aylardır kayıp olan ikinci bir gemi keşfettiklerinde beklenmedik bir hal alır. Gemide buldukları şey, vaat edilen topraklara geçişlerini kabus gibi bir bilmeceye dönüştürür. 1899, her yolcunun geçmişini birbirine bağlayan bir sırlar ağıyla dolu.

Projenin oyuncu kadrosunda Emily Beecham ile birlikte Aneurin Barnard, Dark dizisinin Jonas’ı Andreas Pietschmann, Elite dizisinin Guzmán’ı Miguel Bernardeau yer alıyor. Diğer oyuncular ise Maciej Musial, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, José Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre W Guillaume ve Anton Lesser. Başından beri çok dilli bir yapım olarak tasarlanan dizide tüm oyuncular ana dillerinde konuşacak.

Çekimlerine başlanan diziden yayınlanan ilk tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.