27.04.2016

Prometheous ve Alien 5 Cephesinde Neler Oluyor?

Beşinci Alien filmi ve Prometheus’un devam filmi ile ilgili yeni gelişmeler var.

Vizyona girecek filmi The Martian’ın İngiltere’deki tanıtımlarında Ridley Scott’a gelecek projesi Prometheus’un adı Alien: Paradise Lost olacak devam filmi hakkında sorular soruldu. Scott’ın dediğine göre filmin çekimleri şubat ayında başlayacak.

Filmin konusunun ne olacağı henüz bilinmiyor ancak Prometheus’un devam filminin orijinal Alien filmi ile bağlantıları olacak.

Bunun haricinde Chappie’nin yönetmeni Neill Blomkamp, yöneteceği Alien 5 filmi ile ilgili ipuçları verdi. Blomkamp’ın dediklerine göre Alien 5, Ridley Scott’ın Alien ve James Cameron’ın Aliens filmine devam niteliğinde olacak. Fincher ve Jenuet’in Alien filmlerinin görmezden gelineceği Alien 5 filminde ayrıca Sigourney Weaver’ın Ripley’si de olacak.

Alien filminden çok daha önceki zamanda geçecek ve ilk canavarların nasıl yaratıldığı anlatacak olan Prometheus’un devam filmi Alien: Paradise Lost’ta ise Ripley ile ilgili bağlantılara yer verilecek.

Alien: Paradise Lost’un 30 Mayıs 2017’de vizyona girmesi beklenirken, 2017 yılında beklenen Alien 5’ın ise vizyon tarihi henüz belli değil.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: ComingSoon