28.06.2021

Quentin Tarantino Emekli Olacağını Duyurdu

Efsane Yönetmenler Serisi: Quentin Tarantino - PlumeMagReservoir Dogs, Pulp Fiction, Inglourious Basterds gibi unutulmaz filmleriyle sinemaseverlerin hayranı olan Quentin Tarantino, 25 Haziran’da katıldığı Real Time With Bill Maher adlı programda emekli olacağını açıkladı.

Katıldığı talk show programında Once Upon a Time in Hollywood isimli yeni romanını tanıtan başarılı yönetmen Tarantino, bir film daha çektikten sonra emekli olacağını doğruladı.

Maher, “Bırakmak için çok gençsin ve kariyerinin zirvesindesin” dedi. Tarantino, Bill Maher’e yanıt olarak “İşte bu yüzden bırakmak istiyorum” dedi. “Çünkü sinema tarihini biliyorum ve buradan sonra yönetmenler daha iyiye gitmiyor. 30 yıl boyunca yapabildiğim kadar çok filmde çalışmak diğer insanlar kadar çok değil ama bu uzun bir kariyer. Bu gerçekten uzun bir kariyer. Ve ona sahip olduğum her şeyi verdim.”

Buna karşılık Maher, deneyimle birlikte daha iyi becerilerin geldiğine değinerek Reservoir Dogs’un yeniden çevriminin 1992’deki halinden daha iyi olup olmayacağını merak etti.

2019’da kutlanan Once Upon a Time in Hollywood’un ardından onuncu ve muhtemelen son filmi ne olabileceğine değinen Tarantino, ilk filmi olan Reservoir Dogs’u (1992) yeniden çevirmeyi düşündüğünü söyledi ve hızlıca ekledi: “Bunu yapmayacağım ama düşündüm.”

Tarantino, son filminin ne olacağına dair kesin bir şey söylemedi.

Röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz: