17.11.2017

Quentin Tarantino’nun Yeni Filminin Yapımcılığını Sony Üstlenecek

Quentin Tarantino, Sony’de Karar Kıldı

Yeni filminin senaryosunu tamamlayan Quentin Tarantino, Sekiz filminin de yapımcılığını üstlenen Harvey Weinstein’ın taciz skandalının ardından yapımcının şirketiyle bağlarını koparmıştı. Bu nedenle Tarantino, senaryosunu Disney, Netflix ve Amazon haricindeki tüm büyük şirketlerin okumasına izin vermişti.

Film için Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Tom Cruise ve Margot Robbie‘nin yanı sıra kader arkadaşı Samuel L. Jackson gibi isimler konuşulsa da henüz bir netliğin olmadığı bilinmekte. Fakat Tarantino sonunda yapımcı şirketini belirledi.

Warner Bros., Sony ve Paramount’un önde götürdüğü bu yarışı Sony kazandı ve böylece filmin tüm haklarına sahip olmuş oldu. Yapılan anlaşmanın maddi değeri bilinmiyor ancak şu an için #9 olarak adlandırılan filmin toplamda 100 milyon dolarlık bir bütçesi olması bekleniyor.

Ana yapımcılığını daha önce Harry Potter filmlerinin ve Gravity’nin yapımcılığını üstlenmiş David Heyman‘ın yapacağı film, sanılanın aksine Manson ailesinin cinayetlerini değil, cinayetlerin işlendiği 1969 yılını merkezine alacak. Çekimlerine 2018 yılının ortalarında başlanması beklenen filmin 2019 yılında +18 olarak vizyona girmesi bekleniyor.