06.10.2021

Ridley Scott’ın Destansı Filmi The Last Duel’den Kamera Arkası

Tarihi ve destansı bir anlatımı olan, yönetmenliği ve yapımcılığı Ridley Scott tarafından üstlenilen ve Eric Jager’in aynı isimli kitabından uyarlanan 20th Century Studios’tan “Son Düello” (The Last Duel) 14. Yüzyıl Fransa’sının barbarlığına karşı çıkan sürükleyici bir ihanet ve intikam hikâyesini konu alıyor.

Ödüllü oyuncu kadrosu Jodie Comer, Ben Affleck, Adam Driver ve Matt Damon ile Yüz Yıl savaşlarının ortasında erkeklerin her alanda var olan gücünü, adaletin kırılganlığını ve gerçeğin hizmetinde tek başına ayakta durmaya kararlı bir kadının gücünü ve cesaretini araştıran düşündürücü bir görsel şölen sunuyor.Gerçek olaylara dayanan bu filmde, arkadaşlıkları acımasız bir rekabete dönüşen Jean de Carrouges ve Jacques Le Gris arasında gerçekleşen Fransa’nın son onaylanmış düellosu hakkında uzun süredir devam eden varsayımlar çözülüyor.

Oscar® ödüllü Matt Damon (“Can Dostum”, “Ford v Ferrari”) başrolde Jean de Carrouges rolünde, İki kez Akademi® ödülüne aday gösterilmiş Adam Driver (“Evlilik Hikayesi, “BlacKkKlansman”) Jacques Le Gris rolünde, Emmy® ödüllü Jodie Comer (“Killing Eve, “Gerçek Kahraman”) Marguerite de Carrouges rolünde ve İki kez Oscar® ödülü almış Ben Affleck (“Argo”, “Can Dostum”) Count Pierre d’Alencon rolünde yer alıyor. Yönetmen koltuğunda dört kez Akademi® ödülüne aday gösterilmiş (“Marslı, “Kara Şahin Düştü”, “Gladyatör”, “Thelme ve Louise”) Ridley Scott yer alıyor. Filmin senarist ekibini ise Eric Jager’in kitabından esinlenerek Oscar® adaylığı bulunan Nicole Holofcener (Beni Affedebilir Misin?) ile beraber Ben Affleck ve Matt Damon oluşturuyor. Filmin yapımcı ekibini ise Ridley Scott, Kevin J. Walsh (“Yaşamın Kıyısında”), Jennifer Fox (“Gece Vurgunu”), Nicole Holofcener, Matt Damon, Ben Affleck oluştururken  Kevin Halloran (“Ford v Ferrari”), Drew Vinton (“Kayıp Umutlar”), Madison Ainley (“Justice League”) ise idari yapımcı olarak ekipte yer alıyor.