15.10.2020

Ron Howard’ın Yeni Filmi Hillbilly Elegy’den Oscar Kokusu Yükseliyor

Başroller Amy Adams ve Glenn Close’a Emanet

J.D. Vance’in “New York Times En Çok Satan Kitaplar” listesinde zirveyi gören romanından uyarlanan ve Oscar ödüllü Ron Howard tarafından yönetilen Hillbilly Elegy, bir ailenin hayatta kalma ve başarıya ulaşma yolculuğunu anlatan etkileyici bir kişisel biyografi.

Birbirinden ilginç üç nesli ve onların yaşadığı benzersiz mücadeleyi aktaran öykü, J.D.nin ailesinin yaşadığı iniş ve çıkışları ele alıyor.

Eski bir donanma piyadesi olan ve Yale’de hukuk bölümünde okuyan Güney Ohiolu J.D. Vance, hayallerindeki işe girmek üzeredir. Ancak ailevi bir kriz onu hafızasından silmeye çalıştığı memleketine geri dönmek zorunda bırakır. J.D. hem Appalachi yerlisi ailesinin karmaşık ve dinamik yapısında hem de madde bağımlılığıyla mücadele eden annesi Bev (Amy Adams) ile arasındaki istikrarsız ilişkide yolunu bulmak zorundadır. Onu yetiştiren güçlü ve zeki büyükannesi Mamaw’ın (Glenn Close) anılarından güç alan J.D. çıktığı bu kişisel yolculukta ailesinin onun üzerinde bıraktığı kalıcı izi kabullenmeyi öğrenir.