16.11.2016

Rooney Mara Jim Sheridan’ın Dramasında Rol Alacak

Rooney Mara ve Jack Raynor Jim Sheridan Filminde Rol Alıyor

rooney-mara-jim-sheridan

The Secret Scripture’ aynı adlı En İyi Stan Romanlar listesinde de yer alan kitabın, sinema uyarlaması. Baş rollerde Rooney Mara ve Jack Raynor var.

Rooney Mara’nın festival heyacanı yaratan diğer iki filmi “Una” ve“Lion” sonrası, üçüncü filmi olan “The Secret Scripture” Sebastian Barry’nin yazdığı 2008 tarihli kitabın uyarlaması. Yönetmen Jim Sheridan, tam altı kez Oscar adaylığı almış bir isim.

 Roseanne McNulty, (Vanessa Redgrave) 50 yılını bir İrlanda Akıl Hastalıkları merkezinde geçirmiş yaşlı bir kadındır.  Dr. William Grene (Eric Bana) ile sohbetleri kurguyu Roseanne’nin geçmişine taşır. Genç bir kadın iken (Mara), Roseanne kendisini bir aşk üçgeninin içinde bulmuştur. Savaş pilotu (Jack Reynor) ve yörenin rahibi (Theo James) ile yaşadığı bu çalkantılı ilişkinin sonuçları hepsinin hayatının yönünü değiştirecektir.

Filmin yeni yayınlanan fragmanında Mara‘yı dönem draması rolünde çok başarılı olacağı belli olan portresi ile görüyoruz. Asıl etkileyici olan ise, Mikhail Krichman’ın nefes kesen sinematografisi.

İşte fragman: