05.11.2017

Russell Crowe’dan Mültecilere Destek

Crowe Avustralyalıları da Desteğe Çağırdı

Son dönem dünyanın kanayan meselelerinden olan mültecilik, çeşitli yönetmenlerin radarına girerek filmlere konu oluyorken şimdi de oyuncuların destek açıklamalarıyla gündemdeki yerini koruyor. Bunlardan şimdilik sonuncusu ise Russel Crowe oldu. Yeni Zelandalı Hollywood yıldızı Russell Crowe, kapatılan Manus Adası gözaltı merkezindeki mülteci ve sığınmacıların Avustralya’ya getirilmeleri durumunda altısına ev ve iş bulacağını söyledi.

Avustralya’ya kaçak yollarla girmeye çalışan sığınmacıların gönderildiği ve üç gün önce resmi olarak kapatılan Manus Adası’ndaki gözaltı merkezini güvenlik endişesiyle terk etmeyen mülteci ve sığınmacılara Hollywood yıldızı Russell Crowe’dan destek geldi.

Ailesi ile birlikte dört yaşındayken Yeni Zelanda’dan Avustralya’ya göç eden ve bu ülkede büyüyen Crowe, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Manus, ulusal bir utanç, hayatlar belirsizlik içinde. Korku ve umutsuzluk içinde yaşıyorlar, çok utanç verici” ifadelerini kullandı.

Resmi olarak üç gün önce kapatılarak, elektrik, su, gaz ve gıda maddeleri verilmeyen adada, su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kuyu kazan mülteci ve sığınmacıların yaşadığı belirsizliğe dikkati çeken Crowe, “Bunu düşündüm, inanıyorum ki altı kişiye ev ve iş bulabilirim. Eminin başka Avustralyalılar da aynısını yapabilirler” dedi.