11.04.2017

Russell Crowe’un 8 Muhteşem Performansı

L.A. Confidential (1997)

Russell Crowe bu filmde öfke sorunlu ama kalbi temiz polis memuru Bud White rolüyle akıllara kazanıyor. Kadınlara şiddet uygulanmasını kabul edemeyen ama onun dışındaki herkese rahatça şiddet uygulayabilen bu karakterin özgün ahlaki dilemmasını son derece ustalıkla ortaya koyuyor.

The Sum of Us (1994)

Küçük bir Avustralya filmi olan The Sum of Us babasıyla yaşayan gay bir tesisatçının öyküsünü tatlı ve komik bir dille anlatıyor. Kendisi için Bay Doğru’yu arayan duygusal, iyi niyetli ve naif tesisatçı rolünde Russell Crowe babasını canlandıran Jack Thompson ile muhteşem bir uyum yakalıyor ve beyaz perdedeki nadide baba oğul ilişkilerinden birine imza atıyor.

3:10 to Yuma (2007)

Bir yeniden çevrim olan ve James Mangold’un yönetmenliğinde Christian Bale ile başrolü paylaşan Crowe azılı bir suçluyu canlandırırken tamamen siyah beyaz değil, grileri de olan karizmatik Ben Wade rolüyle kötü adamlığın kitabını kendine özgü bir şekilde yeniden yazıyor.

A Beautiful Mind (2001)

Russell Crowe’a ikinci Oscar adaylığını getiren filmde matematik dehası Profesor John Nash’i canlandıran Crowe şizofreninin karanlık sularında yüzerken yine muhteşem bir oyunculuk çıkarıyor.

12