10.05.2021

Sanditon Hayranlarını Üzen Haber

“Sanditon” Yıldızı Theo James Yeni Sezonlar İçin Dönmeyeceğini Onayladı

Hayranlarının bir buçuk yılı aşkın süredir ekranlara dönmesi için kampanya yaptığı Sanditon‘ın sürpriz bir şekilde iki sezon daha yenilenmesinin ardından umulmadık bir darbe geldi. İlk sezonun yıldızı Theo James, Sidney Parker olarak geri dönmeyeceğini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Şu sıralar Sanditon hayranları 2. ve 3. Sezonların güzel haberleriyle birlikte son derece karışık duygular yaşıyor, çünkü bu dizinin ana aşk hikayesini oluşturan Sidney ve Charlotte’ın yarım kalan romansının mutlu sona ulaşamayacağı anlamına geliyor. Ancak Charlotte’ın gerçek aşkını bulması için yeni bir aktörün kadroya dahil olacağı söyleniyor.

Sidney ve Charlotte hayranlarını yasa boğan Theo James açıklaması ise şöyle:

“Sidney’i oynamaktan zevk alsam da, yolculuğunun istediğim gibi sonuçlandığını düşünüyorum. Charlotte ve Sidney arasındaki kırık peri masalı farklı, benzersiz ve benim için çok ilginç. ‘Sanditon’ın oyuncu kadrosuna ve ekibine gelecekteki sezonlarda başarılar diliyorum. ”

James’in açıklaması açıkça belirtmese de, geri dönmeme kararının diğer projesiyle zamanlama çatışmalarından kaynaklanıyor olma ihtimali üzerinde duruluyor. Zira geçen nisan ayında Time Traveller’s Wife romanının uyarlamasında Rose Leslie (Game of Thrones) ile birlikte oynayacağı duyurulmuştu.

Sanditon’ın 2. sezonunun yıl sonundan önce çekimlere başlaması bekleniyor.

Yaratıcısı Andrew Davies‘in baş yazarlık pozisyonundan geri çekilmesinin ardından dönem draması için ilk sezonda yardımcı yazar olan Justin Young ikinci ve üçüncü sezonları yazacak. Ancak Davies yine de yaratıcı ekibin bir parçası olarak kalacak.

Jane Austen’ın bitmemiş romanına dayanan dizi, bir çiftçi ailesinin kızı olan Charlotte Heywood’un gelişmekte olan sahil kasabası Sanditon’da yaşadığı maceraları anlatıyor.

Haber: Deniz İpek Çekderi