19.07.2021

Sansasyon Yaratan Bridgerton’ın 2. Sezon Çekimlerine Ara Verildi

Bridgerton’a Covid-19 Arası

Netflix’in en çok izlenen dizilerinden olan Bridgerton‘ın ikinci sezon çekimlerine ara verildi. Sette çıkan covid-19 vakaları dolayısıyla çekimler bir süre durduruldu.

Julia Quinn‘in romanlarındaki rekabetçi sosyete dünyasını eğlenceli bir dille anlatan dizinin ilk sezonu, 25 Aralık 2020’de Netflix’te yayınlanmıştı. Yayın gününden itibaren Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasına giren dizinin ikinci sezonunun gelmesi zaten kaçınılmazdı. Hatta diziye üç ve dördüncü sezon onaylarının gelmesi de gecikmedi.

Sekiz bölüm halinde yayınlanan ilk sezonda Bridgerton ailesinin Anthony, Benedict, Colin ve Gregory adını taşıyan erkek çocukları ile Daphne, Eloise, Francesca ve Hyacinth isimli kızlarının anneleri Violet ile yaşamlarına tanıklık ettik. Dizinin ilk sezonunda Regé-Jean Page tarafından canlandırılan Dük Simon ile Bridgerton ailesinin sosyeteye tanıtılan büyük kızları Daphne’nin evlilik süreci anlatılıyordu. Dizi, özellikle bu iki kahraman arasındaki seks sahneleri ile de dikkatleri üzerine çekti.

İkinci sezon, Bridgerton ailesinin büyük oğlu Anthony’ye odaklanacak. Anthony karakterini dizide Jonathan Bailey canlandırıyor.