11.07.2018

Saoirse Ronan & Margot Robbie’li Mary, Queen of Scots’dan Posterler

Yılın iddialı yapımlarından Mary Queen of Scots’dan karakter posterleri

Bu yıl ödül sezonunda adını sıklıkla duyacağımız Mary Queen of Scots’dan Saoirse Ronan ve Margot Robbie’yi görebileceğimiz karakter posterleri yayınlandı.

On altı yaşında Fransa Kraliçesi olan Mary Stuart (Saoirse Ronan), on sekiz yaşında dul kalır ve omuzlarına yeniden evlenme baskısı yüklenir. Mary bunun yerine yurdu İskoçya’ya geri döner ve hakkı olan tahtı geri ister. Fakat İskoçya ve İngiltere’nin yönetimi etkileyici genç Kraliçe Elizabeth’in (Margot Robbie) yönetimi altındadır.

İki genç kraliçe erkek egemen bir dünyada hem tahtta hem de aşkta rakip konumundayken bağımsızlığa karşı evlilik oyununu nasıl oynayacaklarına karar vermelidir. Bu süreçte yaşanan ihanetler, isyanlar ve entrikalar tarihin akışını belirleyecektir.

Konusunu kısaca böyle özetleyebileceğimiz Mary Queen of Scots, bu yıl tarihî film sevenler için önemli olacağa benziyor. Ancak filmin esas önemi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Saoirse Ronan ve Margot Robbie’yi Oscar yarışına sokacak olması.

7 Aralık gibi tam ödül sezonunun orta yerinde gösterime girecek olan film, eleştirmen birliklerini kaçırabilir ama sektör ödüllerine gözünü dikmiş gibi görünüyor.