17.08.2021

Scarlett Johansson da Wes Anderson Filmine Dahil Oldu

Wes Anderson’ın henüz resmi adı belli olmayan yeni filmine yıldız yağmaya devam ediyor

Filmin kadrosuna en son katılan isim Scarlett Johansson oldu. 

Wes Anderson filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Bill Murray, Tilda Swinton, Adrien Brody gibi isimlerin yine kadroda olduğu filmde bu kez farklı yıldızlar da yerlerini almaya başladı. Kadroya katılan sürpriz isim Tom Hanks olmuştu. Ardından Margot Robbie de geldi ve şimdi ise Scarlett Johansson. Wes Anderson bu kez yıldız karması kadro oluşturmakta kendini bile aşacak gibi görünüyor.

Anderson’ın yazıp yönettiği filmin senaryo detayları gizli tutuluyor ve Johansson’ın karakter detayları henüz açıklanmadı.

Bu, Johansson’ın Anderson ile ilk çalışması değil, ancak kamera önündeki ilk çalışması olacak. Daha önce, yönetmenin 2018 stop-motion animasyon filmi Isle of Dogs için sesiyle filme dahil olmuştu.

Anderson’ın son filmi The French Dispatch, bu yılki Cannes Film Festivali’nde açılış yaptı. İspanya’da çekimleri devam eden yeni filminin oyuncu kadrosunda Johnsonn, Hanks, Swinton ve Robbie’nin dışında Bill Murray, Adrien Brody, Jason Schwartzman ve Rupert Friend bulunuyor.

İngiltere’den Variety’ye konuşan Anderson, yeni film hakkında “herhangi bir ayrıntıyı paylaşmaya hazır olmadığını” söylemişti. Projenin başlangıçta Roma’da çekim yapmayı planladığına inanılıyordu, ancak bu yılın başlarında İspanya’ya taşındı. İspanyol yayın kuruluşu El Pais’in bildirdiğine göre, Madrid’in güneydoğusundaki küçük bir kasaba olan Chinchón’da son iki aydır çöl manzarasını andıran setler yükseliyor. Ancak, filmin mutlaka bir western olduğuna inanılmıyor.”

Filmin çekimlerinin ağustos ayı sonlarında İspanya’da başlayacağı da gelen haberler arasındaydı.

Kaynak: Variety, The Hollywood Reporter