22.08.2019

Korku Hikâyeleri (Scary Stories to Tell in the Dark)

Andre Ovredal’ın yönettiği Korku Hikâyeleri (Scary Stories to Tell in the Dark) filminin oyuncu kadrosunda Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush ile Dean Norris  yer alıyor.

Scary Stories to Tell in the Dark, 23 Ağustos 2019’da vizyonda!

Sinemanın efsanevi isimlerinden, Pan’ın Labirenti, Suyun Sesi ve Kızıl Tepe gibi filmlerin Oscar’lı yönetmeni Guillermo del Toro‘dan kâbuslarınıza girecek bir korku filmi geliyor. Hikâyesini yazdığı filmin yapımcılığını da üstlenen Guillermo del Toro’nun bu yeni projesinin yönetmen koltuğunda Otopsi (The Autopsy Of Jane Doe) filminden tanıdığımız André Øvredal yer alıyor.

1960’lı yıllarda Amerika’nın unutulmuş ve yok olmaya terk edilmiş bir kasabasında Halloween gecesinde geçiyor film. Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış “perili” bir eve sığınmak zorunda kalırlar. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, “normal” olmadığı için bir odaya mahkum edilmiştir ve komşu çocukları öldürdüğü ortaya çıkınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu şehir efsanesinin gerçek olduğunu öğrenmesi çok uzun sürmez. O talihsiz gece boyunca Sarah’nın günlüğünde yazan korkunç hikayeler bir bir gerçek olmaya başlayınca imkânsız bir hayatta kalma mücadelesi başlar.