05.09.2019

Serseriler

Ulaş Bahadır’ın yönettiği Serseriler filminin oyuncu kadrosunda Ulaş Bahadır, Sadık Gürbüz, Semra Dinçer ile Sevcan Orhan yer alıyor.

Serseriler, 06 Eylül 2019’da vizyonda!

Fuat ve Bülent sıkı iki dosttur. Fuat düzenli bir hayatı, ailesi, yaşantısı olmadan büyümüş kendi çapında illegal işler yapan birisidir. Bülent eski polistir. Bir rüşvet operasyonundan yakalanmış meslekten ihraç edilmiştir. Hikayemizin başında Fuat bir barın işletme müdürü, Bülent aynı mekanın kapı güvenlik sorumlusudur. Mekan sahibi yurtdışına tatile gidince Fuat ve Bülent barın alt katında ki depoyu kumarhaneye çevirmişlerdir. Üst katta konser havasında eğlence devam ederken polisler bir anda hem kumarhaneye, hem de bara operasyon düzenlerler. İkilinin kumarhane müdürü olarak çalıştırdıkları kadın aslında sivil komiserdir. Baskın sonrası Fuat ve Bülent mekandan kaçmayı başarsa da çok sürmeden yakalanırlar. Aynı gece diğer karakterimiz hacker Yılmaz’ın evine siber suçlar baskın düzenler. Yılmaz bir mağazayı hacklemiş ve yeri tespit edilmiştir. Filmimizin üç ana karakteri nezarethane de karşılaşırlar. Yine aynı gece üçlümüzün geleceğini şekillendirecek olan büyük oteller sahibi Eşref alkollü motor kullanmaktan işlem yapılarak nezarethaneye getirilir. Fuat Bülent ve Yılmaz arasında çıkan tartışma sonrası Fuat ve Bülent Yılmaz’ı hırpalarlar. Yapılan sorgu ve işlemlerden sonra her biri serbest bırakılır. Emniyet çıkışı Fuat Eşref’in yanına giderek kendisi ile tanışmak ister. Eşref çok oralı olmadan motoruna biner giderken Fuat’a bir kart vererek kahveye davet eder. Eşref gittikten sonra Fuat kart vizite bakar Eşref’in büyük bir otel sahibi olduğunu görür.

Fuat ve Bülent nezaret çıkışı bir çay bahçesinde kendi gelecekleri ve şanssızlıkları üzerine sohbet ederken bir anda kalabalık masada oturan Yılmaz’ı fark ederler. Yılmaz’ın da ikiliyi fark etmesiyle bir kaçma kovalama başlar. Bir süre sonra Yılmaz ve arkadaşları ikiliyi yakalar. Ertesi sabah Fuat ve Bülent soluğu otel sahibi eşref’in yanında alırlar. Eşref’ten kendilerine yol göstermelerini isterler. Eşref kendi tecrübelerinden bahsederken ikiliye nezarette tanıştıkları Yılmaz’ın hacker olduğunu, eski usül yöntemlerle başarılı olamayacaklarını, muhakkak Yılmaz’ı da yanlarına alarak onun bilgi becerisinden faydalanmaları gerektiğini söyler. Fuat ve Bülent bu görüşme sonrası Yılmaz’ın peşine düşerler. Üçlümüz kısa bir sohbet sonrası kaynaşarak birlikte hareket etme kararı alır. İlk icraatları tefeciden borç alarak bar açmak olur. Açtıkları barı 3 ay sonra batırıp kapatırlar. Aldıkları borcu ödeyemedikleri için tefeci üçlümüzün peşine düşer. İyice köşeye sıkışan karakterlerimiz için zaman daralmıştır. Hem borçlarını ödemeleri gerekmektedir, hem de yeni bir kaynak yaratmaları gerekmektedir. Üçlü arasında yaşanan gerilim ve tartışmalar neticesinde Fuat’ın tek bir fikri vardır. O da parayı hızlı bulabilmek için tekrardan kumar işine dönmek. Bülent bu fikre şiddetle karşı çıkar çok geçmeden polisin yine yeniden kendilerini yakalayacağını söyler. Tartışmalar sürerken Yılmaz’ın aklına dahiyane bir fikir gelir. Yeri sabit olmayan mobil kumarhane. Bu orijinal fikri eyleme geçirmek için üçlümüze hatırı sayılır miktarda para gerekmektedir. Yılmaz bir gece oturduğu yerden banka hesaplarını hackleyerek gerekli parayı elde eder.

Mobil kumarhane aracı dizayn edildikten sonra işe koyulurlar. Plana göre dışarıdan kapı müşterisi alınmayacak, büyük sermaye sahipleriyle referans usulü çalışılacaktır. Üçlümüz organize olduktan sonra işe başlar ve istedikleri sonucu adım adım elde ederler. Bir süre sonra İstanbul emniyet müdürlüğünde üçlümüz ve mobil kumarhane duyumu üzerine bir toplantı gerçekleştirilir. Kim olduklarını bilmedikleri bu mobil çeteye sızmak için gizli görevlendirmelerle operasyon başlatılır. Bu saatten sonra Emniyet teşkilatı ve üçlü çetemizin heyecanlı, bol aksiyonlu kapışmasına şahit oluruz. Türkiye sinemasında daha önce denenmemiş olan polisiye – aksiyon filmimiz sürprizleriyle final yapar.