30.10.2017

Shazam’ın Başrolü Zachary Levi

Chuck Dizisiyle Ünlenen Oyuncu Shazam! Kadrosuna Katıldı

DC filmlerinin başrollerinde tanınmamış oyuncular görmeye alışığız. Gal Gadot, Wonder Woman’ı oynamadan önce bir star değildi ve hemen hemen kimse Ray Fisher’ı Justice League’de Cyborg’u canlandırmadan önce tanımıyordu. Bu yüzden belki de stüdyonun yaklaşan “Shazam!” filminde yine alışılmadık bir seçim yapması kimseyi şaşırtmadı.

‘Dünyanın En Güçlü Ölümlüsü’ rolünü aksiyon-komedi türündeki Chuck dizisinden tanıdığımız Zachary Levi canlandıracak. Levi’nin aslında kariyerinde pek fazla başarısı da yok. Sinema geçmişine baktığımız zaman Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel”, “Tangled” ve Marvel’in “Thor” filminde Fandral olarak iki kez gözükmesi dışında pek bir şey yok. Fakat gözüken o ki DC ve Warner Bros. aktörde henüz keşfedilmemiş bir potansiyel görüyor.

Belki de Levi’nin komik ve neşeli mizacı, eskiden Captain Marvel olarak bilinen karakter için oldukça uyumludur. Shazam’ın ikinci kişiliği Billy Batson, SHAZAM! kelimesini söylerek süper kahramana dönüşen genç bir çocuk. Bu kelime aslında sırayla güçlerini aldığı 6 büyük ölümsüzü simgeler: Solomon, Hercules, Atlas, Zeus, Achilles ve Mercury.

“Lights Out” ve “Annabelle: Creation” filmlerinden tanıdığımız David F. Sandbeg filmin yönetmen koltuğunda olacak.

Film muhtemelen gelecek sene çekilmeye başlanacak ve 2019’da gösterime girecek. Shazam, New Line tarafından hazırlanacak ve kendi evreninde yaşayacak. 2014 yılında New Line’ın patronu Toby Emmerich “Shazam’ın kendine has bir tonu olacak” demişti: “Bu bir DC evreni karakteri, ancak ne Justice League karakteri ne de Marvel evreni. Filmin tonu ve duygusu diğer çizgi roman filmlerinden farklı olacak.”

Dwayne Johnson, Shazam’ın ana düşmanı Black Adam’ı oynamaya hazırlanıyordu ancak söylentilere göre The Rock’ın böyle bir yapımda olmayacak ve New Line’in Black Adam karakterini bağımsız bir filmde tanıtacak.

Haber: Berke Sarıkaya