20.04.2017

Silence

Shüsaku Endō’nun romanından uyarlanan yönetmenliğini Martin Scorsese‘nin yaptığı Silence filminin başrollerinde Andrew Garfield, Liam Neeson ve Adam Driver yer alıyor.

Silence 21 Nisan 2017’de vizyonda!

Film, on yedinci yüz yılda iki rahibin akıl hocalarını bulma ve Hristiyanlığı yaymak için Japonya’ya yaptıkları yolcukta karşılaştıkları şiddet ve zulmü anlatıyor. Daha önce Scorsese, filmin ilhamını Hristiyanlık dininden aldığını açıklamıştı. Rodrigues (Andrew Garfield) ve Garrpe (Adam Driver) adındaki iki misyoner; Japonlar tarafından hapsedilen akıl hocaları Ferreira’yı (Liam Neeson) bulmak için her şeyi göze alarak Japonya’ya doğru bir yolculuğa çıkmaya karar verirler. Bir yanda insanlarla, diğer yanda inançlarıyla mücadele eden iki papaz; samuraylar tarafından şiddet ve işkenceye maruz kalırlar. Bu yolculukta ise onları, büyük tehlikeler beklemektedir.

Yapımcılardan Irwin Winkler yaptığı açıklamalarda, 1670 yılının Japonyası’nda geçen filmin çok yüksek maliyetli olduğuna, Tayvan civarlarında oldukça ucuz ve güzel çekim lokasyonları bulabildikleri ve nihayet filmi çekebildikleri için oldukça şanslı olduklarını açıkladı.