03.06.2017

Sinema Oyuncuları Derneği SAG’dan Leonardo DiCaprio’ya Onur Ödülü 

Leonardo DiCaprio, 5 Kasım’da Beverly Hills’te bir gala ile 30. yıllarını kutlayacak olan Screen Actors Guild (SAG) tarafından beş Oscar ve sekiz SAG adayı bir oyuncu olarak ekrandaki başarısı ve Leonardo DiCaprio Vakfı (LDF) başkanı olarak hayırsever çabaları sayesinde Actors Inspiration ödülüne layık görüldü. 1998’de kurulan LDF çevre ve iklim bilinci ile ilgili konular üzerine çalışmalar yapıyor. Vakıf kurulduğundan beri 30 milyon dolardan fazla bağış topladı.

SAG kuruluşu başkanı JoBeth Williams açıklamasında, “Leonardo DiCaprio’nun üstün başarılarını Actors Inspiration ödülü ile onurlandırmak için çok heyecanlıyız.” dedi. “Titanic, The Wolf of Wall Street gibi sevilip takdir edilen filmleri ve en son filmi The Revenant ile birlikte Leonardo’nun kariyeri bu zanaatın altın standart örneğidir. Ayrıca, LDF ile yaptığı çalışmalar ile de çevremizin korunmasına bağlılığını gösteriyor.” dedi.

Leonardo Dicaprio da bu ödül ile ilgili şunları söyledi, “SAG gibi oyuncuları destekleyen, finanse eden ve benim gibi oyuncu arkadaşlarımı eğitip eğlence sektörüne kazandıran, bunların yanı sıra da çocukların okur yazarlıkları ilerletmeleri konusunda çalışmalar yapan bir kurum tarafından fark edilmek benim için büyük bir onur. SAG vakfı önümüzdeki yıllar içinde hareket ettikçe, ben bu mirasın sürekli destekçisi olmaktan gurur duyacağım. ”

Haber: Selin Özçelik

Kaynak: EW