16.03.2017

Sinemanın Asi Kadını Lisbeth Salander Geri Dönüyor

Lisbeth Salander Sony Pictures’ın “Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web” Filmiyle Geri Dönüyor

Dünya çapında çok satan romandan uyarlanacak 2016’da çıkan Nefesini Tut/Don’t Breath filminin başarılı yönetmeni Fede Alvarez yönetecek.

Çekimlerine Eylül ayında başlanacak olan “Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web” için oyuncu seçimi yapılıyor.

Stieg Larsson tarafından yaratılan Millennium/Milenyum kitap serisinin kült karakteri Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web, kitabının ilk sinema uyarlaması ile ekrana geri dönüyor. Dünya çapında çok satan roman David Lagercrantz tarafından yazıldı.

Scott Rudin, Søren Stærmose, Ole Søndberg, Amy Pascal, Elizabeth Cantillon, Eli Bush ve Berna Levin filmin yapımcılığını, Anni Faurbye Fernandez, Line Winther Skyum Funch, Johannes Jensen ve David Fincher da filmin yönetici yapımcılığını üstlenecekler.

Tamamen yeni bir oyuncu kadrosu ile çekilecek film için, ikonik Lisbeth Salander rolünü canlandıracak bir aktrist bulmak üzere dünya çapında bir araştıma başlatıldı. Yapımın ilk çekimlerine bu yıl eylül ayında başlanması ve filmin 5 Ekim 2018’den itibaren vizyona girmesi planlanıyor.

Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web, çok satar serinin, ilk uyarlamasında İngilizce çekilecek ilk film olacak. Daha önceki kitaplar önce İsveç dilinde çekilmişlerdi. Ejderha Dövmeli Kız/ The Girl with the Dragon Tattoo da, ilki İsveç yapımı olan filmin yeniden çevrimiydi ve dünya çapında 230 milyon dolar hasılat ile Columbia Pictures için global bir hit olmuştu.

Dünya çapında çok satar olan Milenyum Serisinin dört kitabı, ilk çıktıkları günden bugüne kadar toplam 86 milyon kopya sattı.