14.11.2017

Sony Yeni Spider-Man Projesi İçin Kolları Sıvadı

Sony’nin sabırsızlandığı Spider-man’in yan filmlerine ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı.

Sony son dönemde yarattığı Spider-man evreniyle başarılarına bir yenisini eklemek istiyor. The Amazing Spider-man ve Spider-man: Homecoming’den sonra sıradaki filmin 1970’lerde ki çizgi romanlarda spider-man’ın baş düşmanı olan Morbius ile alakalı olması bekleniyor. Wikipedia, Morbius’u ‘’bir deney sonucu kazandığı vampir özelliklerinden dolayı acı çeken çizgi roman karakteri’’ olarak tanımlıyor. Spider-man çizgi romanları dışında Morbius, aynı zamanda Midnight Sons, A.R.M.O.R, S.H.I.E.L.D ve Legion of Monsters üyesi.

THR’ye göre filmin senaryosu Burk Sharpless ve Matt Sazama tarafından çoktan hazırlandı ve onaylatıldı. Morbius’un dış görünüşünün nasıl olacağı ve Spider-man’ın güncel hikayesinin Morbius ile nasıl bağdaştırılacağı ise gizemini koruyor.

Spider-man: Homecoming’in başarısından sonra Marvel’dan bağımsız bir şekilde çalışmak isteyen Sony, Marvel’ın Spider-man üzerindeki izlerini silmeye kararlı. Hatta bunun için yaptıkları ilk hamle Tom Holland’ı Marvel’dan ayırmak oldu. Marvel yapımı Spider-man filmlerinde 3 kere daha boy gösterecek olan Holland, bu filmlerden sonra Sony bünyesinde görevine devam edecek.

Morbius dışında, basına sızan haberlere göre bir ‘’Venom’’ filmi de yolda. Yeni Spider-man dünyasının ilk filmi olacak Venom filminde başrolleri; Tom Hardy ve Michelle Williams paylaşacak. Yönetmen koltuğuna ise Zombieland ile büyük sükse yapan Ruben Fleischer oturacak. Fakat bu filmin ana Spider-man filmlerine bir etkisi bulunmayacak ve film Ekim 2018’de vizyona girecek. Venom’u takiben ‘’Silver and Black’’ adlı bir film vizyona girecek ve bu film Black Cat ve Silver Sable karakterlerine yoğunlaşacak.

Haber: Çağdaş Bölücek

Kaynak: The Playlist