13.11.2018

Star Wars Dizisi The Mandalorian’ın Başrolü Pedro Pascal’ın

Disney’in live-action Star Wars dizisi The Mandalorian

Bir süre önce yapımcı Jon Favreau, kişisel sosyal medya hesabından Jango ve Boba Fett’in hikâyelerinden sonra, başka bir savaşçı Star Wars evreninde yükselişe geçtiğini, İmparatorluğun düşüşü sonrası ve İlk Düzen’in yükselişi öncesinde geçen bir hikâyenin anlatılacağı yeni dizinin müjdesini vermişti. Yine Favreau’dan öğrendiğimiz bir bilgi de dizinin adının Star Wars: The Mandalorian olacağı idi.

Sonrasında dizi ile ilgili ayrıntılar gelmeye başladı ve dizinin animasyon değil, live-action olacağını öğrendik. Böylece dizide yer alacak oyuncular da merak konusu olmaya başladı. Tabii oyuncuların yanı sıra seriyi kimin veya kimlerin yöneteceği… Serinin ilk bölümünü ise Star Wars: Klon Savaşları ve Rebels ile bilinen Dave Filoni çekeceği, yönetmen koltuğuna oturacak isimler arasında Deborah Chow , Rick Famuyiwa, esasen oyuncu olarak tanıdığımız Bryce Dallas Howard ve Taika Waititi’nin de olacağı Disney tarafından açıklandı.

2019 sonunda yayına başlayacak olan Disney online yayın servisi Disney+’da yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosuna dair açıklamalar da gelmeye başladı. Narcos ile ününe ün katan Pedro Pascal dizinin başrolünde yer alacak.