03.06.2017

Star Wars: The Force Awakens Fragmanından Filme Dair İpuçları

Uzun süredir beklenen yedinci Star Wars filmi The Force Awakens’dan üçüncü ve son fragman yayınlandı. Fragman, yayınlanmasını takip eden bir buçuk saat içinde Youtube’da 250.000 kez izlendi ve hakkında 500.000 tweet atıldı.

Yeni fragman görsel açıdan inanılmaz etkileyici dururken, hikaye hakkında ayrıntılara çok yer vermiyor. Ancak filmden ne beklememiz gerektiğine dair birkaç ipucu yakalamak mümkün.

Kahramanın Macerası

İlk Star Wars üçlemesi kabaca, ana kahraman Luke’un yolculuğu ve sonunda babasıyla (Darth Vader) karşılaşmasını konu alıyordu. Yeni filmde Luke’un bu misyonunu, fragmana bakacak olursak, Rey üstlenecek gibi görünüyor. Kim bilir belki de Rey, Han Solo ve Prenses Leia’nın kızıdır.

Kylo Ren’in Arkadaşları

Uzun süredir var olan söylentilerden biri Kylo Ren’in Luke’un “karanlık taraftaki” ikizi olabileceğiydi. Daha sonra Entertainment Weekly’de açıklananlara göre Kylo, gizemli bir savaşçı örgütü olan Ren Şövalyelerinin (Knights of Ren) bir üyesi. Yeni filmden Knights of Ren’le ilgili daha çok şey öğrenebiliriz.

“That’s no moon…”

The Force Awakens’ın afişinde bariz bir silaha sahip olan Death-Star benzeri bir küre görülüyor. Fragmanın bir yerinde görelen dev şok dalgası ve yıkımın sebebi bu silah olabilir mi?

Luke Nerede?

Son Jedi Luke Skywalker posterde ve yeni fragmanda yer almıyor. Return of the Jedi’dan beri Luke’un başına gelenler The Force Awakens’ın da muhtemelen kilit noktalarından birini oluşturuyor.

Çeviri: Busem Soydeğer
Kaynak: BBC