10.10.2017

Star Wars:The Last Jedi Fragmanını İzlemeyin

Star Wars: The Last Jedi’ın Yönetmeni: Fragmanı izlemeyin

Yönetmen Rian Johnson yeni fragmanı baştan sona spoiler ile dolu olduğunu söyledi.

Star Wars:The Last Jedi’ın fragmanı bugün resmi hesaptan paylaşıldı. Ancak yönetmen Rian Johnson filmin hayranlarının oluşacak komplo teorilerinden uzak durması için filmin fragmanını izlemeleri gerektiğini söyledi.

Johnson twitter hesabından bir hayranının “The Last Jedi’yi izleyene kadar her şeyden uzak durmamızı söylemiştiniz. Sıradaki fragmanda buna dahil mi?” sorusuna “Filmi kafan rahat izlemek istiyorsan kesinlikle uzak dur. Ama yine de çooook iyi.” cevabını verdi.

Colin Trevorrow’dan J.J Abrams’a kadar değişen yönetmen koltuğundan dolayı bu Star Wars üçlemesinin son filmi Mayıs 2019’dan Aralık’a taşındı. Yani The Last Jedi’den sonraki Star Wars filmi için 2 yıl beklememiz gerekecek.

Bu değişikliklerden tüm hayran kitlesinin memnun olduğunu söylememiz pek mümkün değil. Hayranlardan biri Star Wars: The Force Awakens’de “neredeyse hiç yaratıcılık” olmadığını savunarak Abrams’ı kovdurmak için bir imza kampanyası başlattı.

Bu arada yönetmen Rian Johnson son Jedi’nin kim olduğuna dair spekülasyonlara son noktayı koydu.

New York Times ile yaptığı röportajda Johnson, hayranlar arasında birçok komplo teorisi olduğunu bildiğini söyledi ve “The Force Awakens’in açılış kısmında bu belli. Şu anda Luke Skywalker son Jedi” dedi.

Haber: Berke Sarıkaya
Kaynak: nme