22.01.2016

Star Wars’un Vizyonunu Ertelemek Ne Kadar Doğru?

starwaaars-1024x768

Star Wars’un 8. Filminin 2017 Aralık’a Ertelenmesinin Doğru Karar Olduğunu Gösteren 3 Neden

1. Daha fazla zaman daha kaliteli bir iş demektir; filmin yazarı ve yönetmeni Rian Johnson’ın güzel bir yapıt ortaya çıkarması için artık elinde yeterli vakti var. “Force Awakens” filminde Star Wars hayranlarının gözdesi olan Poe Dameron’u yeni filmin senaryosuna daha çok dâhil etmesi artık elzem olması ve filmin yapımında oluşacak diğer sorunlar için fazladan yedi ay verilen yönetmen, işini aceleye getirmek istemiyor.

2. Guardians of the Galaxy ile aynı anda vizyona girmesi, gişe hasılatı açısından Disney için problem olabilirdi; fakat görünüşe göre artık değil! 2017 yazında gösterime girecek olan Disney’in bir diğer uzak galakside geçen yapımı Guardians of the Galaxy’nin büyük ilgi görmesi beklenirken, gişede yarışan iki Disney filmi firma için stratejik olarak yanlış bir zamanlamaya işaret ediyordu.

3. Spin-off’ları yaza, serinin ana filmlerini kışa ve özellikle Noel zamanına denk getirilmesi, Star Wars hayranları için de yapımcılar için de daha mantıklı. Arada zaman bırakılan fimlerin hem heyecanı aktif tutması hem Star Wars evreninin daha detaylı işlenmesini hem de yapımın sürekli gündemde olmasını sağlayacak.

Haber: Nazlı Özcan
Kaynak:Forbes