04.12.2018

Stephen King’in Yeni Romanı The Outsider Televizyona Uyarlanıyor

Stephen King’in bu yıl yayımlanan romanı The Outsider dizi oluyor

HBO, deyim yerindeyse sıcağı sıcağına bir Stephen King uyarlaması yapıyor. 22 Mayıs 2018’de yayımlanan King romanı The Outsider, Jason Bateman yönetmenliğinde televizyon dizisi oluyor. Oyuncu-yönetmen Bateman, dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek ve ilk iki bölümünün yönetmenliğini yapacak.

Filmlerin kötü adamı olarak ün salan Avustralyalı oyuncu Ben Mendelsohn‘ın başrolde olacağı dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Bu arada Mendelsohn, televizyona yabancı bir isim değil. Oyuncunun 2016 yılında kazandığı Emmy ödülü de televizyondaki başarısının göstergesi.

King’in romanının konusu ise şöyle:

On bir yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilmiş haldeki cesedi şehrin merkezinde bir parkta bulunur. Flint City adlı bu kentin en saygın sakinlerinden biri olan Terry Maitland cinayetin baş şüphelisidir. Davayı soruşturan dedektif Ralph Anderson, Terry’i oldukça gösterişli bir operasyon sonrasında tutuklar. Savcı ve dedektif Terry Maitland’ı idama mahkum ettirmeye niyetlidir ancak Terry, olay gecesi nerede olduğunu anlatmaya başladığında davanın tüm seyri değişecektir.

Kitabın tanıtımı