10.03.2021

Steven Spielberg Annesinden Esinlenen Bir Film Çekme Hazırlığında

Steven Spielberg Çocukluğuna Dayalı İsimsiz Projeyi Yönetecek

Haber: Ayça Özlen

Michelle Williams, yönetmenin annesinden esinlenen rol için görüşmelerde

Schindler’s List, Jaws, Jurassic Park gibi filmleri sinema dünyasına kazandıran Oscar ödüllü usta yönetmen Steven Spielberg’den yeni proje haberi duyuldu.

Yönetmen Steven Spielberg, ABD’nin Arizona eyaletinde geçen çocukluğunu filme alıyor. İçeriden kaynaklara göre, Spielberg’in annesini canlandırmak üzere başrollerden biri olarak Michelle Williams ile görüşmeler yapılıyor.

Genç Spielberg için görüşmeler yapılacak:

Spielberg’in, filmin senaryosunu, daha önce pek çok Spielberg filmini yazan Tony Kushner ile birlikte kaleme alacağı öğrenildi. Öte yandan Spielberg farklı yaş seviyelerindeki çocuklar için de görüşmeler yapacak ve bunlardan biri genç Spielberg’i oynayacak.

Yıllar boyunca Spielberg, Arizona’da büyümenin hikâye temalarından gerçek karakterlere kadar pek çok filmi için nasıl bir ilham kaynağı olduğundan bahsetti. 2017 yapımı Spielberg adlı belgesel HBO’da yayınlanmıştı. 2017 HBO belgeseli, Spielberg’in geçmişine dalan en yakın olanı oldu ancak bu film, yönetmenin sinemaların en büyük hikaye anlatıcılarının ilk yıllarına gerçek anlamda bakış açısı sunabildiği ilk film olacak.

Film, 2022’de vizyona gireceği beklentisiyle bu yaz çekime başlayacak.

Kaynak: Deadline