12.10.2017

Steven Spielberg’in “Amazing Stories”i Apple Tarafından Uyarlanıyor

Steven Spielberg’in “Amazing Stories”i Apple Tarafından Uyarlanıyor

Apple, programlama ve akıllı telefonlarıyla ön planda olan bir şirket. Ancak iş orijinal içerik ve yayın akışı dünyasına gelince, şirket Netflix, Amazon ve Hulu’nun gerisinde kalıyor. Oyuna katılmaya istekli olan Apple, bu yaz Sony’i kiralamıştı ve istedikleri şey “Game of Thrones”, ”Breaking Bad” gibi bir yapım üretmekti. Görünen o ki şirket hedeflerinden birini başarmaya yakın.

Apple, Amazing Stories yapımı için harekete geçti. Dizi, 1980’lerde Steven Spielberg’in bilim kurgu, korku ve fanteziye odaklanan kısa süreli antolojisinin yeniden ekrana uyarlanması olacak ve kadro Martin Scorsese de dahil olmak üzere kameranın arkasında çalışmak üzere oldukça yetenekli isimlerden oluşacak. Apple, Amblin Television ve Universal TV arasında yapılan anlaşmaya göre dizi American Gods’tan da tanıdığımız Bryan Fuller tarafından kaleme alınacak.

Özellikle 80’lerin nostaljisine doğru kayan bir televizyon akımı olduğu ve film yapımcılarının bu türe yaklaşımı belliyken, Apple’ın çok iyi bir hamle yaptığını söyleyebiliriz. Umarız ki Apple bu hamle için çok fazla beklemek zorunda kalmaz çünkü televizyon dünyasında akım rüzgarı çok hızlı bir şekilde yön değiştirebilir. Ancak, bölümler için yüksek kalibreli yönetmenleri kullanırlarsa, insanlar hayatlarına yeni bir abonelik ekleme durumunda kalabilir.

Haber: Berke Sarıkaya