02.04.2021

Steven Yeun, Jordan Peele’in Gelecek Filminde Başrolde

Minari’nin sevilen oyuncusu Steven Yeun’un yıldızı parlamaya devam ediyor

A24’ün aile draması “Minari” deki beğenilen rolüyle 93. Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu dalında kendine yer bulan Steven Yeun, Jordan Peele’in bir sonraki filminde başrol oynayacak. Deadline’ın kaynaklarına göre Jordan Peele ve Steven Yeun görüşmeleri sürüyor.

Film türü gizli tutulsa da oyuncu kadrosundaki diğer isimler de belli oldu. Variety’deki habere göre, Buz Devri serisinde daha önce seslendirme yapan Keke Palmer ve Judas and Black Messiah’tan tanıdığımız Daniel Kaluuya kadroda yer alacak.

22 Temmuz 2022’de gösterime girmesi beklenen filmi, 2017 senesinde ‘Get Out’ filmiyle ilk yönetmenliğini gerçekleştiren Peele yazacak ve yönetecek. Film, Peele’in Universal ile üçüncü ortak çalışması olacak. Stüdyo şirketi, ilk yönetmenlik denemesi olan “Get Out” u desteklemiş, ticari bir başarı yakalamış ve 2018’de dört Oscar adaylığı kazanmıştı.

Daha önceki kariyer hayatında The Walking Dead, Burning ve Okja’da oynayan başarılı oyuncu Yeun, Minari ile seyirci karşısında büyük beğeni topladı. Oyuncunun geçtiğimiz günlerde Netflix komedi dizisi Beef’de de yer alacağı açıklanmıştı.

Kaynak: Deadline, Variety